اخبار ورزشی/ تیم ملی/ کارلوس کی‌روش؛

کارلوس کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران برخلاف روال همیشگی خود با حضور سه مربی بومی در کادر دستیارانش موافقت کرده است.

کدخبر : 2077
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 کارلوس کی‌روش، مربی فوتبال اهل پرتغال و سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران و تیم ملی کلمبیا است که در ایران محبوبیت زیادی دارد. کارلوس کی‌روش دو دوره دستیار آلکس فرگوسن در منچستر یونایتد و دو دوره سرمربی تیم ملی پرتغال بود. از دیگر تجربیات مربیگری کارلوس کی‌روش می‌توان به سرمربی‌گری رئال مادرید در فصل ۲۰۰۳–۲۰۰۴ لالیگا اشاره کرد. زمانی که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بود، تیم ملی فوتبال کشورمان به جام‌های جهانی فوتبال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ راه یافت. کارلوس کی‌روش در حال حاضر سرمربی تیم ملی مصر است.

زندگی خصوصی و همسر کارلوس کی‌روش

کارلوس کی‌روش از همسر اول خود پائولا در سال 2010 جدا شد اما به دلیل بیماری وی و نیز درخواست فرزاندن‌شان ارتباط این دو به طور کامل قطع نشد. پائولا که از بیماری سرطان رنج می‌برد، پس از چندین سال مبارزه با این بیماری درگذشت. کی‌روش بعدها با یک متخصص بیهوشی در کشور برزیل ازدواج کرد.

کارلوس کی‌روش

کارلوس کی‌روش و سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران

کارلوس کی‌روش بین تمامی مربیانی که تا به امروز در تیم ملی ایران به مربیگری پرداخته‌اند، طولانی‌ترین دوران مربیگری را از آن خود کرده‌ است. او در ۸۰ بازی، تنها در ۸ بازی شکست خورده که ۴ بازی در مسابقات دوستانه و ۴ بازی در مسابقات رسمی است. علاوه بر این، در  دوران مربیگری کی‌روش  تیم ملی ایران به مدت ۱۷ ماه در جایگاه نخست رنکینگ تیم‌های آسیایی قرار گرفت که طولانی‌ترین زمان در تاریخ تیم ملی فوتبال ایران است. او همچنین توانست با تیم ملی ایران به جام‌های جهانی فوتبال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ راه یابد. کی‌روش هشت سال هدایت تیم ایران را بر عهده داشت، پس از شکست در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ برابر ژاپن و نرسیدن به فینال، در نشست خبری بعد از بازی، خبر جدایی‌اش را اعلام کرد.

کارلوس کی‌روش

دستیاران کی‌روش در تیم ملی مصر

کارلوس کی‌روش که به طور خاص در فوتبال ایران با حضور دستیاران بومی در کادر خود مخالف بود در مذاکره با فدراسیون فوتبال مصر حضور سه مربی مصری در کادرش را پذیرفته و البته سه دستیار هموطن خود را نیز به کار می‌گیرد.

بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال مصر ضیاء السید و محمد شوقی به‌عنوان دستیاران کی‌روش در تیم ملی مصر انتخاب شده‌اند و عصام الحضری نیز مربی دروازه‌بانان تیم ملی این کشور خواهد بود.

نلو وینگادا سرمربی سابق پرسپولیس که از گذشته سابقه همکاری با فدراسیون فوتبال مصر را داشته است به‌ عنوان مدیر فنی در کنار کی‌روش حضور دارد و با دوست قدیمی خود در این کشور نیز همکاری خواهد کرد.

همچنین اوسیانو کروز یکی از دستیاران کی‌روش در ایران کمک اول او در تیم ملی مصر خواهد بود.‌ یک مربی بدنساز و یک آنالیزور پرتغالی هم با نظر کی‌روش به این تیم می‌پیوندند./ روزنامه خبر ورزشی

آیا این خبر مفید بود؟

پرسش و پاسخ

  • آیا کارلوس کی‌روش از عراق پیشنهاد دارد؟ بله
    آیا شایعه حضورکارلوس کی‌روش در عراق جدی است؟ بله.
ارسال نظر:

روی خط رسانه