درد دل های یحیی گل محمدی این روز ها را دردناک توصیف می کند!!

با صورت جدی و نگاه خیره بعد از یک جلسه جنجالی - یحیی پشت درهای قفل‌شده به چه فکر می‌کند؟

درد دل های یحیی گل محمدی این روز ها را دردناک توصیف می کند!!
کدخبر : 20709
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

این چند تصویر مهم‌ترین عکس‌های تمرین روز گذشته پرسپولیس است که کاملا تحت تاثیر نارضایتی یحیی گل‌محمدی و واکنش قهرآمیز او نسبت به ادامه حضورش در‌ باشگاه قرار داشت.

یحیی در اتاق شخصی خود در باشگاه پرسپولیس، جایی که ۳-۴ سال از عمرش را در تنهایی و در بین همکارانش در آن گذرانده، تنها به جایی خیره بود و فکر می‌کرد؛ در شرایطی که کاغذهایی را مطالعه می‌کرد اما به نظر می‌آمد چشمش یه کلمات نمی‌چرخد و حواسش درگیر چیزهای دیگر است.

از زمان شروع مربیگری در تیم صبا به عنوان مربی جایگزین و بازی سنگین مقابل پرسپولیس قطبی تا امروز، یحیی گل‌محمدی راه درازی را پیموده و با ممارست، استعداد و آموختن، پله پله تبدیل به یکی از بهترین مربیان شاغل در فوتبال ایران شده است. یک چهره احترام برانگیز که بعد از حضورش به عنوان سرمربی در باشگاه پرسپولیس برای بار دوم فقط یک بار اجازه داده جام قهرمانی از دستانش سُر بخورد؛ آن هم بعد از آنکه اتفاقات دربی روی دیگری از او را به نمایش گذاشت که هرگز ندیده بودیم.

گل‌محمدی اما از همان تجربه درس بزرگی گرفت و از اتفاقات تلخ به روی آینده مثبت پل زد. او با پس گرفتن جام قهرمانی در لیگی که ژوزه مورایس و ریکاردو ساپینتو و پاکو خمس در آن به کار و فعالیت مشغول بودند، کار بزرگی کرد و سپس با قهرمانی در جام حذفی، سوپرجام را هم به کارنامه پرافتخار خود اضافه کرد تا پرسپولیسی‌ها هیچ جایی را برای کری برای حریفان باقی نگذارند. از همین رو است که با وجود نارضایتی دائمی گل‌محمدی به عنوان سرمربی پرسپولیس، مدیریت این باشگاه به سادگی نمی‌تواند درباره آینده وی تصمیم بگیرد.

امروز و در شرایطی که جامعه تحت تاثیر خبر هولناک قتل یکی از مشهورترین کارگردان‌های تاریخ سینمای ایران قرار داشت، از یحیی گل‌محمدی هیچ خبری نبود. آن هم پس از آنکه او روز گذشته در زمین تمرین حرف دلش را زده و شرایطش را برای هواداران و البته مدیران باشگاه بازگو کرده است؛ جملاتی گلایه‌آمیز و تا حد زیادی درست برای کسی که می‌خواهد فقط به فوتبال فکر کند و باید بابت افتخارآفرینی‌هایش دستمزد مناسبی بگیرد. البته امروز موضوع فقط یحیی نیست؛ بلکه دستیاران و بازیکنان نیز در این بحران چند روزه پایشان گیر است. آنهایی که شکایت‌شان را نزد سرمربی می‌برند و به دنبال دریافت مبالغی هستند که در قراردادشان آمده و قرار بوده بعد از موفقیت‌های بزرگ به حساب‌شان واریز بشود.

البته یحیی به اندازه کافی مورد شماتت هم قرار گرفته و بسیاری بابت قهر کردن و تحریم تمرینات از او انتقاد کرده و با صحبت از مربیانی مثل ریکاردو ساپینتو در فصل گذشته به او کنایه زده‌اند که نه امروز، بلکه در پایان فقط باید این صحبت‌ها را مطرح می‌کرد یا اینکه اگر واقعا نمی‌تواند در پرسپولیس کار کند و شرایط کار مهیا نیست، از سمت خودش استعفا بدهد اما برای گل‌محمدی که پنجمین فصل حضورش در پرسپولیس را می‌گذراند، این تصمیمات آنقدرها هم ساده نیست.

او یک مربی حرفه‌ای است اما علایقش با پرسپولیس گره خورده و طبیعتا برای هر تصمیمی نظرات هواداران را مدنظر قرار می‌دهد. همچنین او باید به این موضوع هم فکر کند که اگر بخواهد از پرسپولیس جدا شود، چه تصمیمی برای آینده‌اش در پیش خواهد بود؛ حضور در یک تیم خارجی، ادامه کار در لیگ ایران یا کنار ماندن و منتظر ایستادن تا زمانی که شغل ایده‌آل از راه برسد. همین چیزها است که باعث می‌شود یحیی در تصمیم‌گیری منتظر اتفاقات باشد و مسئله را به آینده موکول کند و ببیند از هیئت مدیره و مدیریت باشگاه چه درخواهد آمد.

ناگفته پیدا است که وضعیت مالی پرسپولیس قرار نیست به شکل معجزه‌آسایی بهبود پیدا کند. آنها تا خرخره مقروض هستند و درآمد آنچنانی در طول سال‌های گذشته نداشته‌اند که بخواهند با گشاده دستی تیم را اداره کنند. حالا اگر قراردادها چندان بالا بسته نشده در عوض این احتمال وجود داشته که مدیریت سرخ‌ها دستمزد بازیکنان را به موقع پرداخت کند اما این مسئله هم به خودی خود برای باشگاه به سختی امکان‌پذیر است و اگرچه آنها قطعا درصدی از قرارداد بازیکنان را به همین زودی پرداخت خواهند کرد اما پرسپولیس تیمی نیست که برای گذران امور پول آنچنانی درآورده باشد‌.

در حال حاضر اداره یک باشگاه در حد و اندازه پرسپولیس حداقل احتیاج به ۵۰۰ میلیارد تومان در سال یا حتی بیشتر در حد دو برابر دارد. به خصوص که آنها بدهی‌های میلیون دلاری سنگینی هم تعهد دارند و باید به توسعه باشگاه در سال‌های آینده نیز فکر کنند؛ چیزی که مدیریت باشگاه پرسپولیس امروز هم اذعان کرد به سادگی رخ نخواهد داد، چرا که باشگاه در وضعیت بغرنج مالی گرفتار است.

از این به بعد شما هم می‌توانید خود را جای گل‌محمدی بگذارید و به کاغذهای روی میز دفتر او خیره شوید. تصمیم نهایی با در نظر گرفتن همه جوانب؛ ماندن و ادامه دادن و تحمل کردن مشکلات یا کندن به امید یک شغل جدید که حداقل درگیر مسائل ابتدایی نباشید.

جالب اینکه حتی اگر یحیی گل‌محمدی هم باشید، تصمیم برایتان سخت است. حتی اگر درهای دیگری به روی شما باز باشد، باز هم اینجا پرسپولیس است و جدایی از آن دشوار. به خصوص که گروه بزرگی از بازیکنان و هواداران همه چیزشان معطوف به این تصمیم است. تصمیمی که همه امیدوارند یک چیز بینابینی و کمتر سختگیرانه باشد تا ببینیم در آینده چه رخ خواهد داد./ورزش سه

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه