سینه سپر کردن ایران برای آمریکا | ایران حرف نمی زند عملی می کند!

رزمایش دریایی منطقه‌ای محمد رسول الله(ص) در آب‌های خلیج فارس ‌در محدوه‌ای به وسعت رزمایش در محدوده ۶۴۰ مایل مربع معادل ۲ هزار و ۷۳ کیلومترمربع برگزار شد.

سینه سپر کردن ایران برای آمریکا | ایران حرف نمی زند عملی می کند!
کدخبر : 20622
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

رزمایش دریایی منطقه‌ای محمد رسول الله(ص) در آب‌های خلیج فارس که با حضور مجموعه دریابانی استان‌های جنوب کشور از روز دوشنبه ‌آغاز شده‌ بود ‌در محدوه‌ای به وسعت رزمایش در محدوده ۶۴۰ مایل مربع معادل ۲ هزار و ۷۳ کیلومترمربع با تعداد بیش از ۷۷ فروند شناور کلاس‌های مختلف به منظور ارتقای آمادگی عملیاتی در تنگه هرمز و در آبهای سرزمینی به مرحله اجرا گذاشته شد.

یگان‌های شرکت کننده در این رزمایش با مشارکت فرماندهی مرزبانی استان‌های سیستان و بلوچستان (چابهار)، پایگاه دریایی کیش و قشم، مرزبانی بوشهر و همراهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در منطقه، سازمان شیلات، سازمان بنادر و دریانوردی و حمایت استاندار هرمزگان و اعضای شورای تامین این یگان‌ها ‌برگزار شد.

‌نیروهای مسلح‌ ایران در اوج اقتدار هستند

سردار احمد رضا رادان فرمانده‌ کل انتظامی  کشور در آیین برگزاری رزمایش دریایی منطقه‌ای «محمد رسول‌الله» در آب‌های خلیج‌فارس با بیان اینکه هیچ وقت فراموش نمی‌کنیم دشمنی (آمریکای جنایتکار) که به خیال خود با پیشرفته ناوی که مدعی بودند هواپیمای مسافربری بی دفاعی را سرنگون می‌کنند و تعداد زیادی را به شهادت رسانند و از قِبَل این فتح الفتوح پوشالی همدیگر را در آغوش می‌گیرند، این اقتدار پوشالی دشمن را نشان می‌دهد، اظهار داشت: دیری نمی‌گذرد که این دشمن پوشالی با همه تجهیزات و همه یگان‌هایی که مدعی بود از این یگان پرآموزش‌تر، تخصصی‌تر، حرفه‌ای‌تر و چابک‌تر و چالاک‌تر ندارد توسط رزمندگان سپاه پاسداران کشورمان در دریا از ترس به گریه می‌افتد؛ این قدرت پوشالی است، قدرتی که به تعدی به مظلوم خوشحال می‌شود و در مقابله نیز زود تسلیم می‌شود.

وی با بیان اینکه این در واقع اقتدار نیروهای مسلح کشورمان را نشان می‌دهد، اقتداری که وقتی ناوی از ناوهای دشمن دست حرکت به سمت آب‌های سرزمینی کشورمان می‌کند با یک پیام از ارتش جمهوری اسلامی حتی اجازه نمی‌دهد به سرفصل مرزی نزدیک شود و خودش را دور می‌کند، این به معنای اقتدار توام با منزلت، توام با بازدارندگی ذهنی، علمی و عملی است، افزود: باید سر تعظیم بر رزمندگان عزیزمان در ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسدارن و مرزبانی قهرمان نظام جمهوری اسلامی فرود بیاریم اما در کنار آن اتفاق زیباتر هم می‌افتد و آن دست در دست هم گذاشتن نیروهای مسلح برای همپوشانی قدرت و همپوشانی ماموریت برای اینکه هیچ گونه خللی اتفاق نیافتد و بروز و ظهور پیدا نکند.

سردار رادان با بیان اینکه نیروهای مسلح با اقدامات مقتدرانه و عملیات‌های بهنگام و به موقع در جای خود، توسط ارتش، سپاه و انتظامی فکر تعدی به خاک و آب نظام مقدس جمهوری اسلامی را از سر دشمن بیرون می‌کند؛ این یک نکته ای است که شاید بعضی وقت‌ها کمتر به آن توجه می‌شود یا به سادگی از کنار آن می‌گذریم و این اوج بازدارندگی از جهت ذهنی و از عملی است، تصریح کرد: در این حالت است که یک کشور می‌تواند ادعا کند که به نقطه‌ای از بازدارندگی رسیده است.

فرمانده‌ کل انتظامی جمهوری اسلامی با بیان اینکه رابطه با کنترل سارقان حرفه‌ای در آینده خبرهای خوبی به مردم می‌دهیم که امیدواریم ثمره آن رضایت‌مندی مردم و رضایت‌مندی خداوند را بدنبال داشته باشد، خاطرنشان کرد: سال ۱۴۰۲ سالی سخت برای قاچاقچیان در خشکی و دریا است، ‌ تردد در خشکی و دریا برای قاچاقچیانی که به اقتصاد کشور لطمه می‌زنند، کار و اشتغالِ در دست جوانان را ربایش می‌کنند و سرمایه‌گذاران را دچار ناامیدی می‌کنند، سخت‌تر از همیشه می‌شود.

فرمانده فراجا با بیان اینکه با برگزاری رزمایش و مانور دریایی منطقه‌ای که اکنون در آب‌های خلیج فارس شاهد هستیم، از این پس انتظارمان از نیروهای مرزبانی و دریابانی بیشتر است و باید نتیجه کشفیات آن‌ها صدچندان شود تا جایی که همه بگویند روزگار بر قاچاقچیان سخت شده است، ادامه داد: در راه پاسداری از مرز و بوم کشورمان و مقابله و مبارزه بی‌امان با قاچاقچیان تاکنون شهدای زیادی تقدیم کرده‌ایم، ‌ چه افتخاری است که انتظامی بتواند با افتخار سرش را بلند کند و بگوید مردم عزیز و مردم غیور میهنم، امنیت شما تنها در ۶ ماهه امسال بیش از ۵۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است.

سردار رادان با بیان اینکه امروز نیروهای مسلح مانند یَد واحده‌ای در کنار هم، باهم، برای هم و برای عزت و اقتدار میهن اسلامی و تقدیم امنیت و آرامش به محضر شریف مردم عزیز و بزرگوار نظام جمهوری اسلامی زیر سایه رهبر معظم انقلاب به عنوان فرمانده کل قوا هستند، اظهار کرد: یکی از افتخارات و ویژگی‌های منحصر به فرد نیروهای مسلح نیز این است که فرمانده کل قوا، رهبر معظم انقلاب هستند و در حقیقت تخصص در کنار تعبد و برای انجام ماموریت ۲ بالی است که فرایند و عمل به آن، در واقع ماموریتی از جنس اقتدار، بزرگی و برتری بر هر نظام سلطه‌ای می‌شود که دشمن زورگو و ظالم را غافلگیر می‌کند. باید برهمه شما نیروهای مسلح و مردم عزیزمان درود بفرستیم و آرزو کنیم که همواره بتوانیم خادمان خوبی بر مردم باشیم و درود بفرستیم بر همه شهیدانی که دل در گروی خدمت گذاشتند و بالاترین و بزرگترین سرمایه خود را تقدیم بزرگترین حق یعنی مردم و وطن کردند.

رعایت قوانین و معاهدات با کشورهای همسایه در جنوب خلیج فارس و دریای عمان

سردار سرتیپ احمد علی گودرزی فرمانده مرزبانی فراجا در این رزمایش با بیان اینکه ‌نتیجه مطلوب این رزمایش درواقع وحدت فرماندهی و هماهنگی بین همه واحدهای انتظامی، خدماتی و نیروهای مسلحی که در دریا و ساحل جنوب کشور وجود دارد، است‌، ایجاد محیطی امن برای فعالیت‌های اقتصادی با همکاری مرزنشینان غیور کشورمان را از دیگر اهداف این رزمایش ذکر و گفت: افزایش سرمایه اجتماعی درواقع با بهره‌گیری از حمایت و همکاری مرزنشینان وفاداری بوده که به نظام مقدس جمهوری اسلامی اثبات کردند در طول ۴۵ سال گذشته، پشتیبان نظام هستند.

فرمانده مرزبانی فراجا، با اشاره به اینکه در رزمایش بدنبال ترویج روحیه ایثار، سلحشوری و اعتماد به نفس نیروها هستیم، اظهار کرد: این رزمایش همچنین مقابله با سرقت دریایی و تهدیداتی که وجود دارد، بهره‌گیری از توان سامانه‌های الکترونیکی و رادارهای عمومی برای بهره‌برداری و عملیاتی کردن و هدفی که شناورهای ما بتوانند در آب‌های انحصاری و اقتصادی سرزمینی امنیت پایداری را به ارمغان بیاورند، را دنبال می‌کند.

سردار گودرزی یادآور شد: رسالت و ماموریت اصلی ما در برگزاری رزمایش نیز دستیابی به مهارت آموزی است، و اعتقاد قلبی دارم که آموزش به اضافه تمرین به مهارت تبدیل می‌شود؛ این رزمایشات نتیجه مطلوبی که به دنبال دارد این است که ما توانمندسازی واحدها و سیستم‌های نوینی که در اختیار است برای پاسخگویی کارآمد مجموعه دریابانی در حوزه هایی که مسوولیت ذاتی دارد، انجام می دهیم.

وی مقابله با قاچاق موادمخدر و سرقت دریایی که دغدغه همه کشورهای همسایه است را از دیگر ماموریت های این رزمایش برشمرد و گفت: افتخار مجموعه نظام مقدس جمهوری اسلامی براین است که دنیا مدیون مبارزه بی امانِ ما در بحث مبارزه با موادمخدر، مقابله با انواع قاچاق و کمک به تولید ملی که اقدامات گسترده‌ای انجام شده، است.

فرمانده مرزبانی فراجا ادامه داد: بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان مجموعه مرزبانی در ۶ ماهه امسال انواع قاچاق را کشف کرد که هفته گذشته یکهزار و ۳۳۰ تُن آن در استان‌های مختلف کشور به آتش کشیده شد.

سردار گودرزی تصریح کرد: باتوجه به حساسیتی که از دیرباز و امروز به لحاظ آرمان گرایی، استقلال طلبی و برگشت به دین، برگشت به حجاب و ام القرای اسلام بودند، در تنگه هرمز ضرورت ایجاد می کرد که این رزمایش را برای انتظام ملی و انتظام بخشیدن به دریا برای موضوعات اقتصادی و جلوگیری از تهدیدات دشمن قهار و ارتش تروریسیتی آمریکا، رژیم جعلی و کودک کُشِ موقتِ اسرائیل، هرساله در آب‌های انحصاری، سرزمینی و اقتصادی دریای جنوب و هم در خشکی انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه نامگذاری رزمایش به نام محمد رسوالله برای این است که در ماه پرخیر و برکت ربیع الاول قرار داریم، ابراز کرد: براساس دکترین انتظامی کشور سالیانه، نظرات و اقدامات خوبی در بحث کسب تجربه و وحدت فرماندهی در مجموعه انتظامی کشور اتفاق می افتد.

صهیونیست‌ها ‌خوی جنایتکارانه را آمریکا به ‌ارث برده‌اند

مهدی دوستی رئیس شورای تأمین استان هرمزگان نیز در رزمایش دریایی منطقه‌ای محمد رسول الله(ص) ‌اظهار داشت: آب‌های خلیج‌فارس، نقطه‌ای است که در سال ۶۷ محل یکی از جنایات بزرگ تاریخ شد و آمریکای جنایتکار ۲۹۰ مسافر هواپیمای ایرباس را به خاک و خون کشید که ۶۶ نفر از آن‌ها کودک بودند.

وی افزود: امروزه که جنایات صهیونیست‌ها در فلسطین را می‌بینیم متوجه می‌شویم که این صهیونیست‌ها این خوی جنایتکارانه را آمریکا به ارث برده‌اند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه عاشورا همیشه برای ما زنده و جاری است، گفت: حضور در مراسم مربوط به نیروی انتظامی همیشه آکنده از یاد و خاطره شهدا است و اگر بخواهیم یکی از ویژگی‌های برجسته نیروی انتظامی را ذکر کنیم باید آن‌را سربلند تمام فتنه‌ها معرفی کنیم.

رئیس شورای تأمین استان هرمزگان، عنوان‌کرد: حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) در بیانی مبارک دفاع از مرزها را همچون دفاع از احکام دین معرفی می‌کنند و از آن جایی که کشور ما تحت لوای ولایت فقیه است و ولایت فقیه را نیز امتداد ولایت رسول الله(ص) می‌دانیم، پس دفاع از مرزها نیز از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

 وی با یادکردن از جانبازان سرافراز فراجا، خاطرنشان‌کرد: دفاع از مرزها به سادگی نیست و نیاز به جانبازی و جانفشانی دارد و نیروی انتظامی بهترین‌ها را برای این مهم تقدیم کرده است که به واقع شهیدوارانه زندگی کرده و به شهادت رسیده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه