خبر تازه: جزئیات تعطیلی شنبه ها برای این ادارات | تغییرات نهایی ساعت کاری کارمندان!

  خبر تازه: جزئیات تعطیلی شنبه ها برای این ادارات | تغییرات نهایی ساعت کاری کارمندان!
  کدخبر : 19329
  پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

  حسین گودرزی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرینوضعیت لایحه اصلاح ماده (۸۷) قانون مدیریت خدمات کشوری(ساماندهی تعطیلات آخر هفته و کاهش ساعت کاری)، گفت: اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس اکثریت آرا و اعمال تغییراتی با لایحه ساماندهی تعطیلات آخر هفته، موافقت کردند و لایحه جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است.

  وی درباره لایحه اصلاح ماده (۸۷) قانون مدیریت خدمات کشوری  افزود:دولت در این لایحه  خواسته بود که ۲ روز در آخر هفته تعطیل شود و همچنین میزان کار هفتگی از ۴۴ ساعت به ۴۲ و نیم ساع کاهش یابد.

  سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد:اعضای کمسیون با تعطیلی ۲ روز آخر هفته موافقت کردند و نظر کمیسوین تعطیلی شنبه‌ها به جای پنج‌شنبه‌ها است و همچنین ساعت کاری که دولت پیشنهاد ۴۲ و نیم ساعت را داده بود با مصوبه اعضای کمیسیون اجتماعی، به ۴۰ ساعت کاهش می‌یابد؛ بنابراین با مصوبه اعضا روزهای کاری از روز یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۷ تا ۲ و ۴۵ دقیقه خواهد شد.

  گودرزی بیان کرد: البته مصوبه کمیسیون اجتماعی برای تبدیل شدن به قانون باید به تصویب نمایندگان در جلسه علنی برسد و پس از آن شورای نگهبان نیز آن را تایید کند.

  سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به این پرسش که این لایحه چه زمانی در دستورکار مجلس قرار می‌گیرد، گفت: این لایحه به صورت عادی به مجلس ارائه شده و با توجه به حجم طرح‌ها و لوایح و همچنین با توجه به اینکه بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه و پس از آن بودجه سالیانه در دستورکار مجلس قرار دارد، مشخص نیست که چه زمانی در دستورکار قرار گیرد.

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  روی خط رسانه