سرمای خانه تان را زیاد کنید | اگر اشتها ندارید سرما اشتها آور است

  قرارگیری پستانداران در شرکت باعث می‌شود تا آنها برای گرم کردن بدن خود انرژی بیشتری مصرف کنند. مصرف انرژی بیشتر نیز باعث گرسنگی و افزایش اشتها میشود.

  سرمای خانه تان را زیاد کنید | اگر اشتها ندارید سرما اشتها آور است
  کدخبر : 19321
  پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

  تاکنون دانشمندان علت اصلی افزایش اشتها در شرایط سرما را مشخص نکرده بودند. در مطالعه اخیر مشخص شد این فرایند به دلیل وجود توده ای از نورون ها ایجاد میشود که در موش ها شناسایی شده است.

  افزایش مصرف انرژی در سرما باعث شده است تا روش هایی مانند سرما درمانی یا غوطه ور شدن در آب سرد برای کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن مورد استفاده قرار بگیرند.

  در مطالعه انجام گرفته مشخص شد موش ها پس از کاهش دما و با گذشت ۶ ساعت دچار افزایش رفتارهای غذاجویانه شدند. این رفتار می تواند به دلایلی غیر از کاهش دما اتفاق افتاده باشد.

  با کمک پاکسازی بافت مغز و بررسی صفحات نورونی محققان موفق به مقایسه فعالیت نورون ها در شرایط گرم و سرد شدند. با وجود کاهش فعالیت نورون در اکثر بخش های مغز در اثر سرما، بخش هایی از تالاموس همچنان فعالیت زیادی داشتند. در نهایت بخشی به نام خنجری در تالاموس یافت شد که فعالیت آن درست قبل از رفتار موش ها افزایش داشته است. این مطالعه نشان داد سرما باعث ایجاد سیگانال هایی در مغز میشود که قادر است افزایش اشتها در مغز را ایجاد کنند./تکنا

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  روی خط رسانه