احتمال همنشینی paint و هوش مصنوعی | تو حرف بزن ادیتش با هوش مصنوعی

  مایکروسافت ظاهراً قصد دارد برنامه محبوب Paint را برای کاربران ویندوز ۱۱ به ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز کند.

  احتمال همنشینی paint و هوش مصنوعی | تو حرف بزن ادیتش با هوش مصنوعی
  کدخبر : 19306
  پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

  مایکروسافت ظاهراً قصد دارد برنامه محبوب Paint را برای کاربران ویندوز ۱۱ به ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز کند که به موجب آن می‌تواند تصویر را براساس توضیحات متنی کاربر بسازد.

  درواقع با این به‌روزرسانی جدید، برنامه پینت با هوش مصنوعی، یک بوم نقاشی مبتنی بر پیام متنی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

  به گزارش Windows Central، ویژگی هوش مصنوعی برنامه پینت مایکروسافت از فناوری مشابه ایجاد تصویر در هوش مصنوعی بینگ (Bing Image Creator) برخوردار خواهد بود. این فناوری می‌تواند تصاویر را براساس توضیحات متنی کاربر ایجاد کند.

  مایکروسافت پینت با هوش مصنوعی به‌روز می‌شود

  هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست هوش مصنوعی در برنامه پینت به چه صورت کار می‌کند. شاید با ایجاد یک کلید جدید در نوار ابزار، امکانی در اختیار کاربران قرار بگیرد تا بتوانند توضیحات متنی خود را وارد کرده و هوش مصنوعی پینت تصویری مطابق آن برای آنها ایجاد کند. اما هنوز خیلی زود است که بگوییم این ویژگی دقیقاً به چه صورت کار می‌کند.

  مایکروسافت علاوه بر Paint، ظاهراً قصد دارد ابزارهای هوش مصنوعی را به برنامه Photos، برنامه دوربین و همچنین ابزار Snipping نیز اضافه کند. برای برنامه Photos، این به‌روزرسانی می‌تواند شامل ویژگی جدیدی باشد که به کاربران اجازه می‌دهد افراد یا اشیاء را در یک عکس شناسایی کنند.

  در مورد ابزار Snipping و برنامه دوربین، مایکروسافت ممکن است فناوری تشخیص نوری کاراکتر (OCR) را به هر دو اضافه کند. با این رویکرد، به هر دو برنامه‌ اجازه می‌دهد متن را در عکس‌ها و اسکرین‌شات‌ها شناسایی کنند.

  هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت واقعاً هر یک از این ویژگی‌ها را منتشر خواهد کرد یا خیر. اما با توجه به تعداد ابزارهای هوش مصنوعی که این شرکت در سال گذشته راه‌اندازی کرده است، انجام چنین کاری چندان دور از ذهن نیست./دیجیاتو

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  روی خط رسانه