اخبار روز| اخبار اجتماعی| کیفیت هوای امروز تهران

کیفیت هوای پایتخت امروز از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با شاخص لحظه‌ای ۱۱۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

کدخبر : 1924
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز چهارشنبه (۲۱ مهر ۱۴۰۰) هم‌زمان با آغاز تردد خودرو‌ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از پایداری و سکون جو طی ساعات گذشته و انباشت آلاینده‌هاست.

تداوم وضعیت پایدار جو در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. حاکمیت جو آرام و عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت چهارشنبه ادامه خواهد داشت و هم‌زمان با افزایش ترافیک شامگاهی، غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده‌ها افزایش خواهد یافت که برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با استمرار این شرایط جوی و انباشت آلاینده‌ها تا صبح روز پنجشنبه (۲۲ مهر ۱۴۰۰) همراه با ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

با رشد ناپایداری جوی در طول روز به‌تدریج، شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد، همچنین با وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد وجود خواهد داشت.

همچنین وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها تا شامگاه پنجشنبه سبب خواهد شد که از غلظت ذرات معلق کاسته شده و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت./ باشگاه خبرنگاران

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه