اخبار روز| اخبار اجتماعی| مستمری‌بگیران

لایحه افزایش حقوق مستمری‌بگیران در مجلس کلید خورد.

کدخبر : 1800
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد با اشاره به لایحه دولت مبنی بر حمایت از اقشار نیازمند اظهار کرد: این لایحه به صورت دو فوریتی از سوی دولت به مجلس ارسال شده است، اما در نهایت قرار شد به صورت عادی در صحن مجلس شورای اسلامی بررسی شود.

وی با اشاره به توجه دولت به اقشار نیازمند و مددجویان نهاد‌های حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد خاطر نشان کرد: در این لایحه به این موارد توجه ویژه‌ای شده است و امیدواریم مجلس شورای اسلامی این لایحه را هر چه زودتر بررسی و تصویب کند.

رئیس کمیته امداد یادآورشد: در حال حاضر ما با بحثی به عنوان یارانه پنهان روبرو هستیم به طوری که اقشار نیازمند همانند ثروتمندان و اغنیا یارانه دریافت می‌کنند و این خلاف عدالت است؛ باید به گونه‌ای عمل شود که افراد نیازمند نسبت به این افراد یارانه بیشتری را دریافت کنند.

وی در ارتباط با لایحه بودجه ۱۴۰۱ دولت و پیشنهادات کمیته امداد مبنی بر افزایش مستمری مددجویان این نهاد گفت: طبق قانون تا ۱۵ آذرماه این لایحه باید از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال شود و قطعا تا آن زمان امداد نیز همانند سایر دستگاه‌ها نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با بودجه اعمال خواهد کرد.

بختیاری تصریح کرد: باید بودجه ۱۴۰۱ آماده شود و قطعا تلاش خواهیم کرد که مستمری مددجویان در سال آینده افزایش یابد./ باشگاه خبرنگاران

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه