رهبری:خاطره‌های شهدا باید با زبان هنر زنده نگه داشته شود

  رهبری:خاطره‌های شهدا باید با زبان هنر زنده نگه داشته شود
  کدخبر : 17881
  پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

  جمعی از خانواده‌های شهدا صبح امروز (یکشنبه) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

    گزیده بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های معظم شهدا به این شرح است:

  من یک خطابی بکنم به کسانی که اهل هنرند، اهل رسانه‌اند، اهل نگارشند، قلم به دستند، شاعرند، نقاشند، هنرمندند. این خاطره‌ها را با زبان هنر بایستی نگه دارند. البته کارهای خوبی در این سال‌های آخر اتفاق افتاده است، انجام گرفته است، خوب است این کتاب‌ها و بعضی از فیلم‌ها، بعضی از کارهای هنری که انجام گرفته با ارزش است باید سپاسگزاری کنیم اما نسبت به آن‌چه که باید اتفاق بیفتد کم است ما تعداد شهدای‌مان زیادند هر کدام از این‌ها یک دنیایی هستند، هر کدام از اینها موضوع یک کار هنری با ارزشند، یا موضوع کار چند کار هنری؛ می‌شود فیلم ساخت، می‌شود کتاب نوشت، می‌شود نقاشی کرد درباره‌ این‌ها، این‌ها را معرفی کرد به نسل جوان. این وظیفه‌ ماست. شما همسران شهید، پدر شهید، مادر شهید، اگر مراجعه کردند و خواستند که شما مصاحبه کنید امتناع نکنید.

   

   از لحاظ ارزشگذاریِ نظام ارزشیِ اسلامی، خانواده‌ شهدا یعنی پدر، مادر، همسر در رتبه‌ بسیار بالایی قرار دارند. فضیلت این‌ها از فضیلت دیگر مؤمنین و مؤمنات و این‌ها بیشتر است.

  شهدا الگوهای زنده نسل جوان هستند

  این‌ها همه الگویند. جوان احتیاج به الگو دارد. این‌ها الگوهای زنده‌ کشور ما و جوان‌های ما محسوب می‌شوند. یاد این‌ها باید زنده بماند. چه کسی یاد این‌ها را می‌تواند زنده نگه دارد؟ پدران، مادران، آن‌هایی که این‌ها را بزرگ کردند، آن همسری که مدتی با این‌ها زندگی کرده. رفتارهای اینها، پایبندیهای این‌ها، دلبستگی‌های دینی‌شان، دلبستگی‌های اجتماعی‌شان، دلبستگی‌های عاطفی‌شان، این‌ها را شرح بدهند. این‌ها همه درس است. همه‌ آنچه که در خاطره‌ شماها از شهیدان‌تان وجود دارد، این‌ها همه درس است، این‌ها باید گفته بشود، این‌ها باید منتشر بشود، این‌ها باید مورد استفاده‌ی نسل جوان کشور قرار بگیرد.

  *مشروح  خبر و تصاویر تکمیلی متعاقباً منتشر می‌شود.

   

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  روی خط رسانه