جا ماندن سوئیچ در خودرو

وقتی سوئیچ تو خودرو جا میمونه دیگه غصه نخور | ترفند باز کردن در ماشین بدون سوئیچ

جا ماندن کلید در ماشین و باز کردن درب با استفاده از کاغذ تا شده یک برگه کاغذ را به صورت چند لایه تا بزنید تا صفحه‌ای سفت ولی نازک از جنس کاغذ داشته باشید. اکنون صفحه نازک کاغذی را از لا‌به‌لای درب جلو و عقب ماشین به سمت داخل برده و قفل را بالا بکشید تا درب ماشین بدون استفاده از کلید باز شود.

وقتی سوئیچ تو خودرو جا میمونه دیگه غصه نخور | ترفند باز کردن در ماشین بدون سوئیچ
کدخبر : 17103
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

استفاده از بند کفش یکی از ساده‌ترین راه‌هایی است که با آن خواهید توانست قفل‌هایی را که به سمت بالا کشیده می‌شوند را باز کنید.با استفاده از بند کفش خود یک حلقه دایره ای شکل بسازید به خوبی  دو طرف بند را بکشید که حلقه تشکیل شده سفت شود. از لا‌به‌لای دو درب جلو و عقب ماشین حلقه را به داخل ماشین فرستاده و قفل را بالا بکشید. اگر که بین درب جلو و عقب ماشین فاصله نیست و نمی‌توانید حلقه را رد کنید، نوار لاستیکی پنجره‌ی ماشین را جدا کنید تا فاصله بین شیشه پنجره و لبه در را مشاهده نمایید. اکنون‌ کافی‌ است که حلقه بند کفش را از این فاصله به قفل درب رسانده و آن را به سمت بالا بکشید.

یک برگه کاغذ را به صورت چند لایه تا بزنید تا صفحه‌ای سفت ولی نازک از جنس کاغذ داشته باشید. اکنون صفحه نازک کاغذی را از لا‌به‌لای درب جلو و عقب ماشین به سمت داخل برده و قفل را بالا بکشید تا درب ماشین بدون استفاده از کلید باز شود. همین کار را با استفاده از یک نوار نازک لاستیکی نیز می‌توان انجام داد.

از فضای مابین نوار پنجره و لبه پنجره اسلیم جم را به درون ماشین برده و قفل ماشین را بدون بهره گیری از کلید باز کنید. نیروی انتظامی اکثرا برای باز کردن درب ماشین ها بدون کلید از اسلیم جم استفاده می‌کند. توجه کنید که قبل از وارد کردن اسلیم جم به داخل ماشین محل دقیق قفل را بررسی و شناسایی کنید تا به سیم های موجود در درب خودرو آسیبی وارد نشود.

با استفاده از وسیله ای مانند چاقو یا هر چیز دیگری بین درب و بدنه خودرو کمی فاصله ایجاد کنید، وقتی که فاصله مورد نظر برای داخل کردن سیخ به وجود آمد آن را به داخل ماشین برده و قفل را به سمت بالا بکشید.

چنانچه در هنگام بسته شدن درب ماشین صندوق عقب آن باز است و سوییچ در داخل ماشین جا مانده است، به بررسی برای پیدا کردن سیم اضطراری در درب صندوق عقب بپردازید. معمولا این سیم در درب صندوق یا سقف صندوق جای دارد. وقتی که سیم را یافتید آن را بالا بکشید تا با انجام این کار صندلی های عقب ماشین کمی به سمت جلو بروند. با آزاد شدن صندلی های عقب ماشین می‌توانید از این راه وارد ماشین شده و سوییچ جا مانده را بردارید و درب ماشین را باز نمایید، سپس صندلی های عقب را در جای اصلی قرار داده و و درب صندوق عقب را نیز ببندید.

اگر که خودتان موفق به باز کردن درب ماشین بدون داشتن کلید نشدید ویا طریقه کار را به خوبی فرا نگرفته بودید کافی است که با آتش نشانی یا پلیس نیروی انتظامی تماس گرفته و درخواست کمک کنید. آنان قطعا ابزارها  وسایلی برای این کار خواهند داشت که به کمک شما بیایند.

از روش‌های خلاقانه نیز می‌توان برای بازکردن درب ماشین بدون کلید بهره گرفت. خلاقیت به خرج دهید و روش‌ها و ابزارهای جدیدی را به‌کار بگیرید. مثلا اگر پیچ گوشتی در دسترس دارید سعی کنید که با استفاده از پیچ گوشتی به عنوان اهرم برای ایجاد فاصله بین درب و بدنه ماشین استفاده نمایید یا از راه‌های ساده‌تر مثل بررسی دستگیره درب ماشین برای بازکردن آن بدون استفاده از کلید بهره ببرید.

برای بازکردن قفل ماشین هیچ شاه کلیدی وجود ندارد؛ زیرا اگر شاه کلیدی باشد برای قفل ماشین ها نیاز به کلید دو طرفه است ولی برای باز کردن درب خانه می‌توانید از کلیدهای Bump  استفاده نمایید.

روش های ذکر شده را بهتر است که چندین بار تمرین کنید تا در مواقع اضطراری بتوانید از آنها به خوبی استفده کنید. قبل از تمرین کردن اگر که ماشین شما دارای دزدگیر می‌باشد آن را غیر‌فعال نمایید تا با ایجاد سر و صدا تمرکز شما را به‌هم نزند و برای دیگران نیز مزاحمتی ایجاد نکند.

برای بازکردن درب ماشین بدون داشتن کلید صرفا به سمت درب راننده نروید، درب کمک راننده یا درب‌‌های پشتی سیم کمتری دارند و راحت‌تر می‌توان ما‌‌بین بدنه ماشین و درب فاصله ایجاد کرد تا وسیله‌ای را برای بالا کشیدن درب به ماشین وارد کرد. با این کار احتمال خطر آسیب زدن به سیم‌های زیاد موجود در درب راننده نیز کاهش می‌یابد.

قبل از وارد کردن هر وسیله ای برای بالا بردن قفل، ابتدا محل قفل درب ماشین را به خوبی شناسایی کنید تا موقع وارد کردن وسیله به قصد بازکردن درب ماشین، به سیم‌های موجود در درب آسیبی وارد نشود.

همانطور که ذکر شد برای باز کردن ماشین‌های گران قیمت که قفل های اتومات دارند بهتر است که از روش‌های بیان شده استفاده نشود؛ زیرا در درب این ماشین‌ها سیم های رابط زیادی موجود است که با انجام این روش‌ها ممکن است به آنان آسیب بزنید.

در برخی از مواقع بعد از جا ماندن کلید داخل ماشین متوجه می شوید که درب صندوق عقب باز است. جالب است که بدانید شما می توانید از راه صندوق عقب اقدام به باز کردن درب اتومبیل کنید. بدین منظور کافی است تا سیم اضطراری در درب صندوق را عقب را پیدا کنید. در اغلب خودروها این سیم در سقف صندوق قرار دارد. بعد از پیدا کردن سیم اضطراری آن را به سمت بالا بکشید تا صندلی های عقب به سمت جلو حرکت کنند و مقداری فضا آزاد شود. سپس می توانید دست خود را به داخل اتاق ماشین ببرید و سوییچ را بردارید.

اگر برای باز کردن درب خودرو نتوانستید از روش هایی که ذکر شد استفاده کنید به شما پیشنهاد می کنیم با کلید سازی سیار تماس بگیرید تا در اسرع وقت به محل بیاید و اقدام به رفع مشکل کند.

افراد خلاق همیشه راهکارهای تازه ای به ذهنشان می رسد. اگر جزو این دسته از آدم ها هستید حتما ابزارهای دیگر مانند پیچ گوشتی را نیز امتحان می کنید. مهم فاصله ای است که باید بین درب و بدنه ماشین ایجاد شود و سپس قفل به سمت بالا کشیده شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • مرتضی
  0

  چرا اینقدر سخت همیشه یک کلید یدک زیر ماشین جاسازی کنید .یا دو تکه سیم خشک

 • ونوس
  1

  عالی

 • ونزدی آدامز
  1

  آخه وقتی کلید داخل ماشین باشه که در قفل نمیشه

روی خط رسانه