حقوق بازنشستگان | معوقات بازنشستگان

فوری/اعتراض بازنشستگان نتیجه داد | خبر خوش وزیر برای حقوق بازنشستگان

آخرین وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان تشریح شد.

فوری/اعتراض بازنشستگان نتیجه داد | خبر خوش وزیر برای حقوق بازنشستگان
کدخبر : 16244
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

حقوق بازنشستگان همواره از تبصره‌های پرچالش در جریان بررسی لوایح بودجه بوده است.حقوق بازنشستگان برای سال 1401 ، با افزایش 10 درصدی 5 میلیون تومان تعیین شده است. بازنشستگان جدیدا خواستار رسیدگی بشتر به مسئله افزایش حقوق در لایحه بودجه هستند و برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در چند ماه اخیر دست به اعتراض های متعددی زده اند.حال با افزایش حقوق بحث دریافت مالیات از حقوق بازنشستگان بر سر زبان ها افتاده است.در ادامه آخرین خبر از حقوق بازنشستگان را میخوانید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تقریبا سامانه کالابرگ در سراسر کشور راه‌اندازی شده و چیزی حدود ۵۰ هزار فروشگاه به این سامانه متصل شده است.

سید صولت مرتضوی درباره آخرین وضعیت ارائه کالابرگ‌های الکترونیکی گفت: تقریبا سامانه کالابرگ در سراسر کشور راه‌اندازی شده است چیزی حدود ۵۰ هزار فروشگاه؛ چه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و چه غیرزنجیره‌ای تا این لحظه به این سامانه متصل شده‌اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: همان‌طور که از قبل گفته شد مردم عزیز می‌توانند به صورت اعتباری تقریبا حدود یک ماه قبل از واریز یارانه نقدی‌شان خرید اعتباری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تصمیم جدیدی هنوز در رابطه با شیوه‌ها و بسته‌های جدید اتخاذ نشده است.

مرتضوی درخصوص وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی با توجه به انتقادهای صورت گرفته به مصوبه شورای عالی کار عنوان کرد: افزایش حقوق‌ها در شورای عالی کار مصوب شده و احکام‌شان در حال صادر شدن است.

حقوق بازنشستگان

جاسم محمدی فارسانی از واریز یک ماه مستمری ویژه به حساب مددجویانِ مستمری‌بگیر تحت حمایت شهرستان کوهرنگ خبر داد.

مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری ادامه داد: زمستان سال گذشته بر اثر بارش شدید برف ساکنان بخشی از شهرستان کوهرنگ دچار خسارت‌های شدید شدند.

وی افزود: ۲ هزار و ۹۹۱ خانوار تحت حمایت ساکن شهرستان کوهرنگ(بخش مرکزی و صمصامی) از این مستمری ویژه بهره‌مند شده‌‌اند.

محمدی اضافه کرد: بیش از سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بر اساس تعداد خانوار به حساب این مددجویان واریز شده است.

وی بیان کرد: سایر مددجویان آسیب‌دیده از بارش برف در سایر شهرستان‌ها نیز در روزهای آینده مستمری ویژه دریافت می‌کنند.

 در اطلاعیه صندوق بازنشستگی کشوری آمده است: حقوق فروردین ماه بازنشستگان کشوری با احتساب افزایش ۲۰ درصدی مصوب دولت به حساب کلیه بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش این صندوق واریز شد.

حق عائله مندی و اولاد در این ماه همانند اسفندماه پرداخت شده و مابه‌التفاوت افزایش حق اولاد و عائله‌مندی فروردین ماه به همراه حقوق ماه بعد به حساب بازنشستگان عزیز کشوری واریز خواهد شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: طرح ساماندهی کارکنان دولت به مجلس بازگشته و شورای نگهبان ایراداتی را به آن وارد کرده است، تلاش خواهیم کرد به زودی ایرادات شورا را برطرف کنیم.

مهدی عیسی زاده در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس، خطاب به سازمان سنجش، دانشگاه فرهنگیان، وزارت علوم و وزارت بهداشت گفت: انتظار می رود جوانانی که در کنکور شرکت کردند و قبول شدند را پذیرش کنید و اینقدر به آنها و خانواده آنان استرس وارد نکنید.

وی در ادامه اظهار کرد: همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان باید انجام شود و معوقات صندوق ها نیز پرداخت شود. متاسفانه هنوز معوقات صندوق های تامین اجتماعی پرداخت نشده است. درخصوص طرح ساماندهی کارکنان دولت که پس از تصویب مجلس، به شورای نگهبان ارسال شده، این شورا ایراداتی را به آن وارد کرده است، تلاش خواهیم کرد به زودی ایرادات شورا را برطرف کنیم و سیاست های مغایر با نظام را در آن برطرف شود تا نتیجه بخش شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه تصریح کرد: کلیات لایحه حمایت از حقوق زنان در مجلس به تصویب رسیده است. این طرح در کمیسیون مشترک در حال بررسی است و از اندیشمندان، نخبگان، اساتید، علما و فرهیختگان و به ویژه نمایندگان مجلس می خواهم هرگونه نظری در رابطه با این لایحه دارند به کمیسیون ارائه کنند.

مجید نصیرائی در نشست علنی روز (یکشنبه، ۲۷ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی از مردم برای حضور پرشکوه در راهپیمایی روز قدس تشکر کرد و در تذکری به مسئولان جهاد کشاورزی به ویژه سازمان تعاون روستایی، گفت: انتظار داریم نسبت به پرداخت بهای زعفران به زعفران کاران اقدام عاجل شود و تبعیض و ظلمی که در حق آن‌ها در هفته‌های اخیر انجام شده را برطرف کنید.

وی در تذکری به دولت، افزود: انتظار می‌رود که در سال جاری به بحث معیشت کارکنان دولت به ویژه بازنشستگان توجه جدی شود؛ بازنشستگان منتظر اجرای همسان سازی حقوق هستند و با توجه به اینکه ماموریت مجلس مسئله معیشت اقشار مختلف جامعه به ویژه ضعیف است می‌طلبد دولت به این موضوع بپردازد.

سماکچی ضمن تاکید بر لزوم تشکیل کمیته ای خاص جهت رسیدگی به درخواست‌های به حق بازنشستگان صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از جمله خواسته‌های فوری بازنشستگان است.

محمد رسول سماکچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، ضمن اشاره به جلساتی که با تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی در کانون کارفرمایی گیلان برگزار شد اظهار داشت: تمام موارد مطروحه در این جلسات را در مکاتبه ای با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در میان گذاشته تا درخواست بازنشستگان به شکل عاجل مورد رسیدگی قرار گیرد.

رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایی استان گیلان به برخی از درخواست‌های ویژه بازنشستگان اشاره کرد و در تشریح آن ابراز داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی و تورم افسارگسیخته بازار که شاهد آن هستیم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از جمله خواسته های فوری بازنشستگان است که به شدت بر روی آن تاکید داشته و دارند.   سماکچی تصریح کرد: تنها چند ماه دیگر تا ایام سال نو و عید نوروز باقی مانده است لذا درخواست تعیین عیدی بازنشستگان به مانند کارگران شاغل ۲ ماه حقوق و اجرایی آن درخواست عاجل دیگری بود که امیدواریم با موافقت وزارتخانه و دستگاه‌های ذیربط همراه شود.   

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه