معلمان بخوانند | خبر فوری درباره رتبه بندی معلمان

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بیش از ۵۴ میلیون سند در حوزه رتبه‌بندی معلمان بررسی شد، گفت: یکی از مسائل فوری و جاری وزارت آموزش و پرورش، رتبه‌بندی معلمان است.

معلمان بخوانند | خبر فوری درباره رتبه بندی معلمان
کدخبر : 15853
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

​ رضامراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره رتبه‌‌بندی معلمان اظهار کرد: یکی از مسائل فوری و جاری آموزش و پرورش، رتبه‌بندی معلمان است؛ دولت گذشته به دلیل مشکلاتی که رتبه‌بندی داشت و امروز با آن مواجه هستیم، رتبه‌بندی معلمان را به مدت ۳ سال اجرایی نکرد، اما وجود اعضای جوان در شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم باعث شد تا همت کافی برای اجرای رتبه بندی ایجاد شود.

*بیش از ۵۴ میلیون سند مربوط به رتبه بندی معلمان بررسی شد

صحرایی ادامه داد: بیش از ۵۴ میلیون سند در حوزه رتبه‌بندی معلمان بررسی شد که این مقدار سند آمار بسیار زیادی است و نشان از کار بزرگی است که در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان انجام شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تبیین سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش در مورد رتبه‌بندی معلمان در سه مسیر، اظهار کرد: رسیدگی به اعتراضات معلمان درباره رتبه‌های اعلام شده، یکی از برنامه‌های آموزش و پرورش است که در این مسیر نیز هدف، کمک به معلمان در کسب رتبه‌های خود البته بر اساس قانون خواهد بود.

صحرایی اضافه کرد: کارگروه نظارت تشکیل خواهد شد تا ویژگی‌های متعارف رتبه‌ها مشخص شود و با هدف صحت سنجی و اعتبار بخشی، رتبه‌ها سنجیده خواهد شد تا کیفیت رتبه‌بندی افزایش یابد.

* برای ایجاد تحول باید معلمان همزمان با توسعه فناوری، به‌روز شوند

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: هدف اصلی رتبه بندی بهبود کیفیت مدارس است، لذا باید مسیر رشد معلم را ترسیم کنیم، آموزش‌های خاصی برای توسعه شایستگی‌های معلمی باید برگزار شود و معلم باید دائم به‌روز شود؛ دانش‌‍‌آموزان ما تغییرات بسیاری را تجربه می‌کنند، لذا باید برای به‌روزآوری معلمان در راستای هدایت نسل تلاش کنیم و تا زمانی که این کارها را انجام ندهیم، تحول اتفاق نخواهد افتاد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه