قیمت دلار | قیمت دلار در بازار | قیمت دلار صرافی ملی

قیمت دلار امروز 9 اسفند | قیمت دلار در بازار امروز

در ششمین روز از فعالیت مرکز مبادله ارز و طلای ایران قیمت هر اسکناس دلار ۴۳هزار و ۳۳۷ تومان و نرخ حواله دلار ۳۷هزار و ۶۸۴ تومان اعلام شد.

قیمت دلار امروز 9 اسفند | قیمت دلار در بازار امروز
کدخبر : 14864
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

بر اساس معاملات بازار مبادله ارز و طلای ایران قیمت هر اسکناس دلار امروز (سه‌شنبه، ۹ اسفندماه) ۴۳ هزار و ۳۳۷ تومان و قیمت حواله دلار ۳۷ هزار و ۶۸۴ تومان کشف شد.

از ۸ اسفندماه علاوه بر قیمت‌های اسکناس و حواله دلار، قیمت اسکناس و حواله یورو و درهم نیز در سایت بازار متشکل درج می‌شود؛ بر همین اساس نیز نرخ اسکناس یورو ۴۵ هزار و ۸۸۹ تومان، و نرخ حواله یورو ۳۹ هزار و ۹۰۴ تومان اعلام شده است،

صرافی‌ها امروز دلار با کارت ملی را در کانال ۵۲ هزار تومان به متقاضیان می‌فروشند. دبیرکانون صرافان می‌گوید وضعیت بازار ارز در روز جاری بهتر از دیروز است.

با اعلام از سرگیری فروش ارز از کارت ملی، از دیروز تعداد صرافی‌هایی که نسبت به خرید و فروش ارز به مردم اقدام می‌کنند، افزایش یافته است.

صرافی‌ها به متقاضیان خرید دلار با کارت ملی می توانند تا سقف ۵۰۰۰ یورو بفروشند؛ صرافان ارز مورد نیاز خود را روزانه از صرافی‌های بانکی تأمین می کنند.

کف نرخ فروش ارز به صرافی ها از سوی صرافی‌های بانکی در روز جاری ۵۱۵۰۰ تومان بوده است. صراف‌ها باید ارز خریداری شده را با یک درصد، افزایش به متقاضیان بفروشند. در مجموع امروز ارز با کارت ملی در صرافی‌ها در کانال ۵۲ هزار تومان به متقاضیان فروخته می شود.

کامران سلطانی زاده دبیرکل‌کانون صرافان در همین ارتباط به خبرنگار تسنیم گفت: هر صرافی روزانه ۱۰۰ هزار دلار از صرافی بانکی تحویل می گیرد و با توجه به افزایش سقف فروش ارز سهمیه‌ای به ۵۰۰۰ یورو، نهایتا در هر روز به ۲۰ نفر میتواند ارز بفروشد.

او می گوید: اگر سقف ارز تحویلی توسط بانک ها به صرافی ها افزایش یابد صرافی‌ها به افراد بیشتری در روز می توانند سرویس دهند.  

سلطانی‌زاده درباره وضعیت بازار ارز در روز جاری اینطور توضیح داد که امروز وضعیت بازار بهتر از دیروز است. از امروز تعداد صرافی‌هایی که معاملات ارز انجام می‌دهند افزایش یافته و همین امر موجب آرامش نسبی فضای بازار شده است.

دبیرکل کانون صرافان با تأکید براینکه اگر حجم عرضه تقویت شود و تعداد صرافی‌ها افزایش یابد حتما قیمت ها تعدیل می شوند، گفت: باید ساعت کاری صرافی‌ها نیز افزایش یابد تا با افزایش مدت فعالیت، به تعداد بیشتری از مردم سرویس داده شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه