حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان

سورپرایز ویژه مجلس برای افزایش حقوق بازنشستگان | افزایش 3 برابری حقوق بازنشستگان

نماینده مردم دورود در مجلس یازدهم گفت: از مجلس و دولت انتظار می رود معادل تورم جاری حقوق بازنشتگان و شاغلان را در بودجه سال آینده افزایش دهند.

سورپرایز ویژه مجلس برای افزایش حقوق بازنشستگان | افزایش 3 برابری حقوق بازنشستگان
کدخبر : 14685
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

حقوق بازنشستگان همواره از تبصره‌های پرچالش در جریان بررسی لوایح بودجه بوده است.حقوق بازنشستگان برای سال 1401 ، با افزایش 10 درصدی 5 میلیون تومان تعیین شده است. بازنشستگان جدیدا خواستار رسیدگی بشتر به مسئله افزایش حقوق در لایحه بودجه هستند و برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در چند ماه اخیر دست به اعتراض های متعددی زده اند.حال با افزایش حقوق بحث دریافت مالیات از حقوق بازنشستگان بر سر زبان ها افتاده است.در ادامه آخرین خبر از حقوق بازنشستگان را میخوانید.

حسین گودرزی در نشست علنی (سه شنبه ۲ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود ضمن قدردانی از حضور حماسه ساز ملت ایران خصوصاً مردم بافضیلت دورود و ازنا در راهپیمایی ۲۲ بهمن خطاب به رئیس جمهور گفت: در روزهای اخیر قیمت آهن آلات، مسکن و اقلام مصرفی و خوراکی در آستانه عید و ماه مبارک رمضان افزایش شتابانی داشته است. بیایید برابر عهدی که با خداوند و ملت ایران بسته اید با کنار گذاشتن وزرا و مسئولان کم تجربه و ناموفق، تیم اقتصادی دولت را ترمیم و امید را به جامعه بازگردانید.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس یازدهم افزود: طرفداران مسدود و محدود نمودن پلتفرم های جهانی بیایند و جولان بلارقیب مخالفان و واگذاری تمام عیار شبکه های اجتماعی مجازی به دشمنان اسلام، نظام و انقلاب را تماشا کنند.

وی خطاب به رئیس جمهور عنوان کرد: در تاسیس جهاد سازندگی برای نجات کشاورزی و زیرساخت های تولید روستایی اهتمام ورزید. از مجلس و دولت انتظار می رود معادل تورم جاری حقوق بازنشتگان و شاغلان را در بودجه سال آینده افزایش دهند.

گودرزی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: اجرای سریع توافق وزارتخانه های راه و شهرسازی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای واگذاری شهرک مسکونی صنایع دفاع دورود در قالب مسکن ملی ضروری است و به رئیس کل بانک مرکزی و وزیر صمت تذکر می دهم که توقف تولید شرکت داروسازی بایر افلاک ازنا با هیچ منطقی سازگار نیست و بررسی های نظارتی باید همراه با تداوم روند کار و حفظ خط تولید باشد.

حقوق بازنشستگان

 به دنبال زلزله ۵.۹ ریشتری که هشتم بهمن‌ماه شهرستان خوی را لرزاند معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از واریز مستمری تکمیلی به حساب مددجویان زلزله‌زده آذربایجان غربی خبر داده این در حالیست که چندی پیش نیز سازمان بهزیستی کشور از پرداخت مستمری ۳ برابری به حساب ۴ هزار و ۹۶۵ مددجوی آسیب‌دیده زلزله‌ خوی در آینده‌ای نزدیک خبر داده بود.

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر که هشتم بهمن‌ماه شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی را لرزاند، با آسیب‌ها و خساراتی همراه بود به گونه‌ای که براساس اولین گزارشات سازمان بهزیستی، حدود ۱۷۵۰ مددجو در ۵۰ روستا و همچنین براساس اعلام کمیته امداد ۲۵۶۹ مددجوی تحت پوشش کمیته امداد درگیر و دچار خسارت شدند.

در همین راستا امروز معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از واریز مستمری تکمیلی به حساب مددجویان زلزله‌زده آذربایجان غربی خبر داده است.

حسین خدرویسی با اشاره به وقوع زمین‌لرزه ۵,۹ ریشتری در آذربایجان غربی گفته است: به منظور کمک معیشت خانواده‌های آسیب‌دیده از این زلزله، یک ماه مستمری فوق‌العاده به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

وی ادامه داد: پیش‌تر در پی زمین‌لرزه ۲۸ دی‌ماه در همین منطقه، یک ماه مستمری ویژه به خانواده‌های مددجوی زلزله‌زده در شهرستان خوی و شهرهای اطراف اختصاص یافته بود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد تصریح کرد: در ادامه نیز ۲۵۶۹ نفر از خانواده‌های تحت حمایت که در اثر وقوع زمین‌لرزه دوم دچار خسارت شدند، از مستمری فوق‌العاده برخوردار شدند.

خدرویسی تاکید کرد: برای پرداخت این مرحله از مستمری، ۱۸ میلیارد و ۶۵۱ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شد. مبلغ مستمری فوق‌العاده برای خانوار تک نفره ۵۵۰ هزار تومان، خانوار ۲ نفره به ۷۸۰ هزار تومان، خانوار سه نفره یک میلیون و ۹۰ هزار تومان، خانوار چهار نفره یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و برای خانوار پنج نفره و بالاتر یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومان پرداخت شده است.

پیش‌تر نیز سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که رییس این سازمان دستور پرداخت سه برابر مستمری را به حساب مددجویان آسیب‌دیده زلزله‌زده خوی داده‌اند که این موضوع در دست اقدام است. در همین زمینه چند روز گذشته حمیدرضا کاظم‌زاده مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور از پرداخت مستمری ۳ برابری به حساب ۴ هزار و ۹۶۵ مددجوی آسیب‌دیده زلزله‌ خوی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: این موضوع در دست اقدام است و در آینده‌ای نزدیک واریز صورت می‌پذیرد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه