هشدار مهم هواشناسی | هشدار هواشناسی سطح نارنجی برای سه استان

سازمان هواشناسی به سبب تشدید فعالیت سامانه بارشی در روز پنجشنبه ۲۷ بهمن، برای سه استان هشدار سطح نارنجی صادر کرده است.

هشدار مهم هواشناسی | هشدار هواشناسی سطح نارنجی برای سه استان
کدخبر : 14524
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

روز پنجشنبه در کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس و جنوب اصفهان، فعالیت سامانه بارشی کنونی شدت خواهد گرفت و سبب بارش برف یا باران، مه گرفتگی، کاهش دید، وزش باد شدید و رعدو برق خواهد شد.

در مناطق سردسیر، ارتفاعات و دامنه‌ها نیز علاوه بر بارش برف، وقوع بهمن و کولاک برف نیز محتمل است.

در روز پنجشنبه احتمال انسداد راه‌های روستایی، ایجاد اختلال در حمل و نقل بین شهری و درون شهری، وقوع بهمن، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، بروز اختلال در انتقال حامل های انرژی و فعالیت‌های عمرانی، وارد آمدن خسارت به صنعت کشاورزی و شکسته شدن شاخه های درختان بر اثر سنگینی بار برف دور از ذهن نیست.

به هموطنان در نقاط یاد شده توصیه می شود: از سفرهای خارج از شهر، فعالیت‌های کوه‌نوردی و توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند؛ عشایرکوچ‌رو نیز از جابجایی خودداری ورزند.

دستگاه‌های اجرایی و مسئول نیز لازم است برای برف روبی و بازگشایی مسیرها آماده باشند؛ آبروها، کانال‌های عبور آب درون شهری و دهانه پل‌ها پاک‌سازی شوند؛ در مصرف و انتقال حامل های انرژی مدیریت بهینه صورت گیرد؛ شهرداری‌ها و راهداری‌ها اقدامات پیشگیرانه از خسارات احتمالی همچون شن پاشی را انجام دهند؛ سازمان های امدادی، سازمان آب و فاضلاب و سایر دستگاه‌های اجرائی مسئول نیز برای مقابله با حوادث غیر مترقبه در آمادگی قرار داشته باشند. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه