قیمت گوشت

کاهش شدید قیمت گوشت قرمز | قیمت گوشت قرمز امروز

گزارش‌ها از وضعیت قیمت‌ها در بازار گوشت نشان می‌دهد که هر کیلو شقه گوسفندی در بازار به قیمت ۳۳۵ رسیده است و ران گوسفندی نیز هر کیلو ۳۹۵ هزار تومان و گوشت آب‌گوشتی ۳۱۰ هزار تومان به فروش می‌رود و گوشت چرخ‌کرده گوساله ۲۹۵ هزار تومان قیمت دارد.

کاهش شدید قیمت گوشت قرمز | قیمت گوشت قرمز امروز
کدخبر : 14382
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد.

 قیمت انواع گوشت قرمز در بیست و پنجم بهمن ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

راسته با استخوان گوسفندی

۲۰۶,۰۰۰

ران کامل ممتاز گوسفندی

۲۹۲,۰۰۰

کف دست گوسفندی با ماهیچه

۲۶۵,۰۰۰

ران پاک کرده گوساله

۲۴۵,۰۰۰

سر دست پاک کرده گوساله

۲۳۰,۰۰۰

گردن گوسفندی

۱۷۵,۰۰۰

قلوگاه گوساله

۱۶۵,۰۰۰

گردن گوساله

۱۵۰,۰۰۰

قلم گوساله

۵۹,۰۰۰

سردست گوسفندی

۲۱۰,۰۰۰

ماهیچه گوساله

۲۲۰.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۱۷۵.۰۰۰

نیم شقه سردست گوسفند

۲۴۰.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۲۲۰,۰۰۰

نیم شقه ران گوسفندی

۲۹۰,۰۰۰

در این شرایط، علی اصغر ملکی، رییس اتحادیه صنف تهیه و توزیع گوشت گوسفندی گفته است: کاهش قیمت گوشت قرمز اتفاق نیفتاده و فقط قیمت‌ها تثبیت شده است.

به اعتقاد او، شرایط حاکم بر بازار گوشت قرمز به‌گونه‌ای است که تلاش مسئولان بیش از هر چیز متمرکز بر جلوگیری از افزایش قیمت در ماه پایانی سال جاری و ماه ابتدایی سال آینده، مصادف با ایام نوروز و ماه رمضان است.

طی یک ماه اخیر قیمت گوشت قرمز با افزایش قابل‌توجهی روبه‌رو شده است، به طوری که مشاهدات بازار نشان می‌دهد قیمت هر کیلو گوشت گرم گوسفندی ...

طی یک ماه اخیر قیمت گوشت قرمز با افزایش قابل‌توجهی روبه‌رو شده است، به طوری که مشاهدات بازار نشان می‌دهد قیمت هر کیلو گوشت گرم گوسفندی به بیش از 300 هزار تومان رسیده که همین امر منجر به کاهش مصرف این کالای اساسی مورد نیاز خانوار شده است.

در همین خصوص پیش از این حسین دماوندی‌نژاد، معاون دامی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص علل گرانی گوشت قرمز خاطرنشان کرد: علت اصلی افزایش قیمت گوشت قرمز به اتفاقات فصلی و حضور دلالان در بازار برمی گردد. دماوندی‌نژاد تصریح کرد: دام سبک از جمله گوسفند و بز در شهریور و مهرماه معمولاً جفت‌گیری کرده و زایش نیز در اسفندماه صورت می‌گیرد، از همین رو نمی‌توانیم طی این مدت آنها را به کشتارگاه برده و ذبح کنیم. وی با بیان اینکه دچار پدیده موسوم به «بهار سیاه» در عرضه دام سبک شده‌ایم، افزود: از طرف دیگر با توجه به بارش‌های مناسب در استان‌های همجوار با رشته کوه‌های زاگرس و البرز، دامداران از فروش دام‌های خود امتناع ورزیده و آنها را تا انتهای بهار در مراتع پروار خواهند کرد و با توجه به هزینه پایین غلات نسبت به نهاده دامی از این محصولات برای تعلیف دام‌های خود استفاده خواهند کرد.

از طرف دیگر با توجه به افزایش قیمت ارز در کشورمان قاچاق دام به کشورهای همسایه خصوصاً عراق افزایش داشته است با این حال سالانه در کشور ۹۰۰ هزار تن گوشت مصرف می‌شود که ۱۵۰ هزار تن آن واردات است و ۷۵۰ هزار تن آن تولید داخل است به همین دلیل می‌توان گفت هم‌اکنون ۸۳ درصد گوشت مصرفی کشور در داخل تولید می‌شود. به همین دلیل وزارت جهاد کشاورزی چندی است برای تنظیم بازار گوشت قرمز در سراسر کشور و کاهش قیمت این محصول پروتئینی واردات گوشت گرم گوسفندی را در دستور کار قرار داده است، گوشت گرمی که به نظر می‌رسد هفته آینده در سراسر کشور توزیع شود تا روند کاهش قیمت این محصول و افزایش مصرف آن حاصل شود.

 سیدجواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:‌ در خصوص گوشت قرمز با بحث وارداتی که در نظر گرفته شده است به‌سمت تعادل حرکت خواهد کرد و طی روزهای آینده هرچه حجم واردات بیشتر شود بازارسازی بهتری صورت می‌گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه توزیع گوشت گوساله و گوسفندی منجمد در کشور در حال انجام است، اعلام کرد: به‌لحاظ توزیع گوشت در همه استان‌های کشور هیچ محدودیتی نداریم، البته این گوشت، وارداتی نیست، بلکه گوشت ایرانی عشایری است، گوشت گوساله هم از داخل تأمین شده و با کیفیت بسیار عالی و قیمت مناسب به‌صورت تنظیم بازار توزیع می‌شود و مردم می‌توانند از آن استفاده کنند.

در همین خصوص ایوب فصاحت؛ مدیر عامل سازمان مدیریت میوه و تره‌بار میادین شهرداری تهران در گفت‌و‌گو با «ایران» گفت: از هفته آینده گوشت گرم وارداتی در همه میادین میوه و تره‌بار و بازار‌های زیرمجموعه توزیع خواهیم کرد. وی افزود: روزانه بین 22 تا 25 تن گوشت گوسفندی به کشور وارد خواهد شد و همین میزان نیز گوشت گرم گوساله و در کنارش گوشت بسته‌بندی خواهد شد تا مشکلی برای تأمین گوشت مصرفی مورد نیاز مردم وجود نداشته باشد لکن در برخی اوقات که برف زیادی در استان‌های کشور باریده می‌شود نمی‌توان ذبح کافی‌ای داشت به همین دلیل در آن مقطع بازار دچار کمبودهایی می‌شود. مدیرعامل سازمان مدیریت میوه و تره‌بار میادین شهرداری تهران در ادامه به قیمت گوشت‌های تنظیم بازاری وارداتی اشاره کرد و گفت: با توجه به قیمت 225 هزار تومان واردات گوشت، قیمت هر کیلو شقه وارداتی 235 هزار تومان خواهد بود. فصاحت در پایان تصریح کرد: قیمت نیم‌شقه دست گوسفندی حدود 235 هزار تومان، قیمت نیم شقه ران گوسفندی 245 هزار تومان، قیمت کف و دست گوسفندی 259 هزار تومان و قیمت قلوه‌گاه با استخوان گوسفندی نیز 195 هزار تومان خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • محمد
  1

  وجدانا این گوشت دولتی کجا عرضه می‌شود ما که هرجا میریم میگن نیست

 • ناشناس
  1

  با واردات و توزیع زیاد باعث ارزانی وهم فرار دلالی وقتی کمبود باشد دلال هم هست پس فقط توزیع زیاد که بازار اشباع شود یکبار هم دلال ضرر کند

 • سعید
  6

  هرچه گوشت وارد بشود باعث ورشکستگی باقیمانده دامدار میشه،

روی خط رسانه