روانشناسی | تست شخصیت | شخصیت شناسی | تست روان شناسی

تست روانشناسی | بگو گروه خونیت چیه تا بگم چه جور آدمی هستی

اصولا افراد هر گروه خونی دارای خوی، عادت، رفتار، کردار و شخصیت خاص خود هستند.

تست روانشناسی | بگو گروه خونیت چیه تا بگم چه جور آدمی هستی
کدخبر : 13981
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

روانشناسی گروه خونی A

حدود ۳۴% از مردم دارای گروه خونی A+و۶% دارای گروه خونی A- هستند. بر اساس تست روانشناسی گروه خونی کسانی که گروه خونی A دارند، در طول حیاتشان تا حد زیادی تغییر اخلاق و روحیه میدهند. گاهی تیزهوش ، مبتکر و پرکارند و گاهی تحت تاثیر افکار و نقشه‌های دیگران قرار می گیرند.

زمانی سرشار از شوق،شور و حرارت به نظر می‌رسند و زمانی دیگر ، سرد ، افسرده و منزوی هستند. چنان که گویی اصلا با وقایع اطراف خویش هیچگونه ارتباطی ندارند. حتی گاهی نسبت به آنچه در خانه شان می گذرد نیز بی اعتنایی نشان می دهند. به همین جهت ، شناختن شخصیت پیچیده و غریب آنها چندان ساده نیست

صاحبان این گروه خونی ، معمولا افرادی کم رو و تاثیر پذیرند. در مقابل افراد ناشناس هرگز جانب احتیاط و ملاحظه کاری را از دست نمی‌دهند. خیلی دیر با اشخاص دوست می‌شوند و زیاد به کسی اعتماد نمی کنند.

از لحاظ روحی بسیار آسیب پذیر هستند و نمی‌توانند انتقاد و نامهربانی را به آسانی تحمل کنند. بی عدالتی و ناسپاسی لطمات شدیدی به آنها می‌زند. گاهی می‌توانند در لاک خود فرو بروند. و در تنهایی و خاموشی رنج می‌برند و گاهی می‌برند و گاهی حالت دفاعی به خود می‌گیرند و با صداقت عکس العمل نشان می‌دهند. گاهی هم به راهنما یا مشاوری احتیاج دارند تا آن ها را در انتخاب واکنش و رفتار صحیح یاری دهد. این گروه از دورویی متنفرند. اهل تظاهر ، چاپلوسی و دروغ نیستند. در محیط های هماهنگ و خالی از ریا و تزویر احساس آسودگی و سعادت می‌کنند ، همیشه دست به عصا هستند و با ریسک کردن میانه خوبی ندارند و چون غالبا از شکست می ترسند ، هیچ وقت بدون مطالعه و سرسری دست به کاری نمی‌زنند. دیر تصمیم می گیرند و معمولا برای شروع هر کاری وسواس به خرج می دهند. ا ما وقتی عزمشان را جزم شود ، دیگر خودشان را به عقب نمی‌کشند. وجدان و احساس مسئولیت آنها قابل تحسین است و برای مشاغل حساس شایستگی دارند.

روانشناسی گروه خونی B

حدود ۹% از مردم جهان دارای گروه خونی B+ و۲۵ % هم دارای گروه خونی B- هستند. بر اساس تست روان شناسی گروه خونی صاحبان گروه خونی B افرادی رک گو ، با اراده و جسور هستند. خیلی صریح و جدی حرف می‌زنند ، اما ساده عمل می‌کنند و از پرده پوشی ، زبان بازی و این دست ، آن دست کردن ، خوششان نمی‌آید و همین صفات باعث می‌شود تا اشخاص زود رنج، کم ظرفیت و احساساتی نتوانند با آنها کنار بیایند. این گروه اکثرا و اغلب از حیث درونی کامل هستند و به ندرت تحت تاثیر دیگران قرار می گیرند و دشوار می‌توان نظرشان را در مورد چیزی یا کسی تغییر داد. آن ها برای پوشاندن حساسیت هایشان ، غالبا نقابی از خشونت به چهره میزنند و تظاهر به سنگدلی میکنند ، لیکن در اصل خوش خو ، منصف ، سخاوتمند و بلند نظر هستند و اگر توانایی کمک به کسی را داشته باشند ، مضایقه نمی کنند. با این حال ، گاهی خودخواه و تک رو می‌شوند و ترجیح می‌دهند وقت و نیرویشان را حتی المقدور صرف امور شخصی و منافع خویش کنند. این عده موجوداتی فعال و پر شورند. معمولا نقطه ضعیفی از خود شان بروز نمی دهند. ولی گاهی گرفتار نگرانی ، کم حوصلگی و عصبانیت می شوند ، اما حتی در این حالت نیز خیلی زود خودشان را از ناراحتی و دلواپسی رها میکنند. صاحبان این گروه خونی، چون سختگیر و دیر جوش هستند، دوستان زیادی را نمی‌توانند به خود جلب کنند. ولی در زمینه کار و مسئولیت های اجتماعی روی هم رفته آدم هایی جاه طلب ، اما مثبت هستند. کنار آمدن با آن ها خیلی سخت است. چون پیوسته سعی دارند ، قدرت خود را به دیگران تحمیل کنند و بدشان نمی‌ آید که در هر حالت آقا و سرور دیگران باشند.

روانشناسی گروه خونی O

حدود ۳۸% مردم جهان دارای گروه خونی O+ و ۶% دارای گروه خونی O- هستند. بر اساس تست روان شناسی گروه خونی اشخاصی که دارای گروه خونی O هستند، از لحاظ فطری و طبیعی، آدم هایی خوش بین، زنده دل پر تحرک و تا حدودی سر و زبان دار به حساب می آیند و به خوبی می‌توانند با فراز و فرودهای زندگی کنار بیایند و به اصطلاح گلیم خود را از آ ب بیرون بکشند .آنها همواره سعی دارند با اوضاع پیش بروند، و برایشان واقعا دم غنیمت است. در صورت لزوم انسانهایی با اراده و صمیمی هستند، تسلط خوبی بر اعصاب خود دارند و در برابر مشکلات حتی اگر خیلی بزرگ باشد ، استقامت و خونسردی کامل نشان میدهند. اغلب دلشان می‌خواهد خوب زندگی کنند و از همه جنبه‌ ها و جهات زندگی لذت ببرند ، چندان دربند جمع آوری پول و ثروت نیستند.

از کینه جویی و انتقام گرفتن تا جایی که ممکن باشد، پرهیز دارند. به همین جهت ، اشخاص پاک طینت و خوش قلب محسوب می‌شوند. راه و رسم کار و زندگی را خوب می‌شناسند و می‌دانند مسئولیت یعنی چه، تدبیر و کارآیی بسیار زیادی دارند و چنین به نظر میرسد که اصولا مدیر خلق شده اند.

روانشناسی برای گروه خونی AB

حدود ۴% مردم گروه خونی AB+ و۱% گروه خونی AB- دارند. بر اساس تست روان شناسی گروه خونی تجزیه و تحلیل شخصیت و روحیات کسانی که در این گروه قرار دارند ، کار بسیار سختی است. زیرا آن ها معمولا موجوداتی حساس ، زود رنج و اسیر احساسات ، عواطف ، رویا و غرایز خویش هستند به همین جهت غالبا نا متعادل و بی ثبات به نظر میرسند، حال آن که واقعا این طور نیستند. این عده معمولا آرامش درونی ندارند و اغلب اوقات، واکنش هایی متضاد و دور از انتظار از خود بروز میدهند و در میان آن ها  افراد خود دار و دارای اراده قاطع ، خیلی کم یافت می‌شود. بعضی هایشان به طور واقعی به خود اطمینان ندارند و دائم دنبال کسی می گردند تا به وی تکیه کنند. پیوسته از قابلیت ها و استعدادهای خود تردید دارند و از نوعی نگرانی یا کشمکش روحی رنج می‌برند و گاهی هم بر اثر همین بحران های روحی ، دچار خسارت هایی می‌شوند و حاصل سال ها رنج و زحمت خود را از دست می‌دهند.

به طور کلی در وجود این گروه از افراد، دو شخصیت متفاوت نهفته است. گاهی بسیار پرشور و حرارت هستند و زمانی به محض برخورد با مانع یا مشکلی کوچکی خودشان را کاملا می بازند و به دنیای تنهایی و انزوا پناه می‌برند. این افراد روحی انعطاف پذیر، هوشی سرشار و ذوقی قابل ملاحظه دارند. لیکن به زحمت می‌توانند خود را با محیط تطبیق دهند و به اصطلاح همرنگ جماعت شوند. با این اوصاف در میدان دوستی آدم های بسیار موفقی هستند و خوب می دانند دوستانشان را چگونه تحت تاثیر کمالات ظاهری و باطنی خویش قرار دهند. گشاده دستی این گروه حد و حصری ندارد معمولا از بذل و بخشش لذت می برند و هیچگاه هم پشیمان نمی شوند. به طور ذاتی آدم هایی مهربان و انسان دوست هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • من اصلا نمی دونم کدوم گروه خونی ام
    0

    من اصلا نمی دونم کدوم گروه خونی ام

روی خط رسانه