خبر خوش وزیر درباره رتبه بندی معلمان این گروه

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش درباره تبدیل وضعیت معلمان طرح مهرآفرین توضیحاتی ارائه کرد.

خبر خوش وزیر درباره رتبه بندی معلمان این گروه
کدخبر : 13578
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، در واحد ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری پاسخگوی سؤالات و مشکلات و شنوای درخواست‌های مردمی بود.

در یکی از تماس‌ها، معلم خرید خدمات آموزشی با سابقه ۹ ساله از شهر بیرجند به گفت‌وگو با وزیر آموزش و پرورش نشست و نسبت به حقوق پایین و بیمه نبودن معلمان خرید خدمات آموزشی گلایه کرد؛ نوری هم در جواب وی گفت: برای تعیین تکلیف معلمان خرید خدمات، قانون مجلس وجود دارد که ۱۲ اصلاحیه داشته است و طبق آن معلمان ورودی قبل از سال ۹۲، استخدام شدند.

وی ادامه داد: برای تعیین تکلیف سایر معلمان غیررسمی، جلساتی را با مجلس و سازمان برنامه و بودجه داشتیم و مجلس هم سه طرح را مدنظر دارد که بعد از لایحه بودجه بررسی می‌کند. همچنین این هفته نیز با رئیس سازمان اداری و استخدامی جلسه‌ای را در رابطه با تعیین تکلیف معلمان غیررسمی خواهیم داشت.

* حقوق کم آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی

در تماس دیگری، آموزش‌دهنده‌ سوادآموزی از استان فارس که از سال ۹۴ شروع به فعالیت کرده است، با وزیر آموزش و پرورش صحبت کرد؛ او نسبت حقوق کم آموزش‌دهنده‌ها، عدم بیمه و بلاتکلیفی آنها گلایه داشت که وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی به ازای هر فردی که با سواد می‌‌کنند، حقوق دریافت می‌کنند که به ازای هر نفر حدود یک میلیون تومان به آنها پرداخت می‌شود و البته این میزان بسیار ناچیز است و پیگیری می‌کنیم.

در تماس‌ها، یکی از والدین دانش‌آموزی تماس گرفت و درخواست کرد که شماره تماس سه‌رقمی برای انعکاس مشکلات مدارس ایجاد شود؛ نوری هم با اشاره به اینکه واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش کاری را با عنوان زنگ مدرسه آغاز کرده‌ است، گفت: اولیای دانش‌آموزان یکی از ارکان مدرسه هستند؛ البته یک بدهی به مخابرات داریم و اگر برطرف شود، زنگ مدرسه ایجاد می‌شود و شماره تماسی برای بیان مشکلات اعلام خواهد شد؛ ضمن اینکه تا آن زمان والدین می‌توانند در سامانه شاد، سؤالات خود را از وزیر آموزش و پرورش مطرح کنند.

یک مربی پیش‌دبستانی هم که از سال ۹۱ با آموزش و پرورش همکاری خود را آغاز کرده است، نسبت به حقوق یک میلیونی خود گلایه کرد و عنوان داشت که بیمه‌اش را نیز خودش پرداخت می‌کند؛ وزیر آموزش و پرورش در این خصوص گفت: طبق قانون مجلس ۸ هزار مربی پیش‌دبستانی تبدیل وضعیت شدند اما برای استخدام مابقی افراد باید قانون به ما اجازه دهد.

یک معلم طرح مهرآفرین از اهواز نیز نسبت به عدم تبدیل وضعیت این معلمان که برخی پیمانی و برخی قراردادی هستند، گلایه کرد؛ نوری در این خصوص با بیان اینکه اقداماتی برای معلمان مهرآفرین در حال انجام است، اظهار کرد: بر اساس بند ۹ قانون ترمیم بودجه ۱۴۰۱، تبدیل وضعیت نیروهای مهرآفرین اجازه داده شد که این موضوع ابلاغ شده و دولت در حال پیگیری است.

* افزایش حق بیمه دانش‌آموزی

مدیر یکی از مدارس منطقه ۴ شهر اهواز نیز نسبت به افزایش سه برابری حق بیمه حوادث دانش‌آموزان گلایه کرد و گفت که سال گذشته این عدد ۹ هزار تومان بود و اکنون به ۳۰ هزار تومان رسیده است و این میزان برای ۴۵۰ دانش‌آموز مدرسه، زیاد بوده و پرداخت آن برای خانواده‌ها سخت است؛ وزیر آموزش و پرورش هم گفت: به مدرسه برای رفع مشکل کمک می‌کنیم.

دهیار روستای حاجی آقا اندیکا استان خوزستان هم در تماس با وزیر آموزش و پرورش به مشکل مدرسه این روستا  این روستا اشاره کرد که در زمین ۲۵۰۰ متری، ۲ کلاس برای ۵۰ دانش‌آموز روستا احداث شده است و فضا کافی نیست. ضمن اینکه اتاقی برای معلمان هم پیش‌بینی نشده است.

وزیر آموزش و پرورش در این خصوص با بیان اینکه تیمی از قرارگاه جهادی برای حل مشکل به آن منطقه اعزام می‌شوند، گفت: با توجه به تعداد دانش‌آموزان، دستور ساخت فضای لازم برای مدرسه را می‌دهم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه