درگذشت یک بازیگر در ۸۱ سالگی

«ارل بوئن» که بیشتر برای بازی در نقش روان‌شناس دکتر «پیتر سیلبرمن» در سری فیلم‌های «ترمیناتور» شناخته می‌شد در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

درگذشت یک بازیگر در ۸۱ سالگی
کدخبر : 13307
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

​ «ارل بوئن» که چند سال با سرطان ریه دست و پنجه نرم می‌کرد، متولد ۸ آگوست ۱۹۴۱ بود و در طول حرفه خود در ده ها فیلم سینمایی مقابل دوربین رفت.

او در سال ۱۹۸۴، برجسته‌ترین نقش خود را در نقش دکتر سیلبرمن در فیلم «ترمیناتور» (نابودگر) ساخته «جیمز کامرون» با بازی «آرنولد شوارتزنگر» و «مایکل بین» تجربه کرد و در ادامه در فیلم‌های «ترمیناتور ۲: روز داوری» (۱۹۹۱) و «ترمیناتور ۳: ظهور ماشین‌ها» (۲۰۰۳) دوباره در این نقش ظاهر شد.

واکنش یک سینمادار به اکران‌های تازه و ناآرامی‌ها | صنوف سینمایی نباید کار سیاسی کنند...

انتشار فهرست اولیه بفتا| «در جبهه غرب خبری نیست» بیشترین نامزدی را دارد

و از دیگر فیلم‌های این بازیگر می‌توان از «نبرد فراتر از ستاره‌ها»، «مردی با دو مغز»، «ملت بیگانه»، «اسلحه برهنه»، «همراه»، «بودن یا نبودن»، «مثل یک مرد قدم بزن» و «شاهزاده» نام بُرد.

«بوئن» در عرصه تلویزیون نیز در سریال‌هایی چون «دختران طلایی»، «رئیس کیه؟»، «خانواده مادر»، «قانون و هری مک‌گراو»، «وبستر»، «متلاک»، «مترسک و خانم پادشاه» و «پسر با جهان ملاقات می‌کند» به ایفای نقش پرداخت.

او پس از بازنشستگی از بازیگری در سال ۲۰۰۳، فعالیت خود را به عنوان صداپیشه در رادیو، سریال‌های انیمیشن و بازی‌های ویدیویی ادامه داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه