وام قرض الحسنه | وام فوری | وام بدون ضامن

وام قرض الحسنه ویژه برای 50 ساله ها | وام قرض الحسنه با بازپرداخت طولانی و اقساط کم

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که معاونت امور جوانان در راستای برداشته شدن سقف سنی برای دریافت وام ازدواج و فرزندآوری»، پیشنهاد «پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری به افراد بالای ۵۰ سال» را به مجلس داده است.

وام قرض الحسنه ویژه برای 50 ساله ها | وام قرض الحسنه با بازپرداخت طولانی و اقساط کم
کدخبر : 12704
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

​​وام قرض الحسنه ویژه برای افراد بالای 50 سال از طرف مجلس پیشنهاد شده است.هنوز مبلغ این وام قرض الحسنه مشخص نشده است. بانک های مختلفی وام قرض الحسنه به سپرده گذاران خود ارائه می دهند. سقف تسهیلات وام قرض‌ الحسنه به متقاضیان و میزان کارمزد آن هر ساله توسط بانک‌ مرکزی جمهوری اسلامی ایران مشخص می‌شود. وام قرض الحسنه همان طور که از نامش پیداست، دارای نرخ کارمزد کمی است؛ عموما نرخ کارمزد تسهیلات صفر تا چهار درصد است که از مشتریان دریافت می‌شود.

وام قرض الحسنه

حجت الاسلام مهدی متقی‌فر  با بیان اینکه وجود سقف سنی برای دریافت وام ازدواج خود مانعی بر سر راه اجرا شدن قانون جوانی جمعیت است، اظهار کرد: برای تسهیل در اجرای قانون جوانی جمعیت، معاونت امور جوانان پیشنهاد پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری به افراد بالای ۵۰ ساله را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده است.

وی ادامه داد: پرداخت نکردن وام ازدواج و فرزندآوری به مشمولان غایب و بدهکاران بانکی که  قسط عقب افتاده یا چک برگشتی دارند نیز مانعی برای تحقق قانون جوانی جمعیت است. این‌ها همگی به عنوان یک بسته پیشنهادی از سوی معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است که باید منتظر بود تا در صحن علنی به تصویب رسد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان همچنین با بیان اینکه در راستای رفع مشکلاتی که دریافت کنندگان وام ازدواج و فرزندآوری برای تامین وثایق دارند، این معاونت پیشنهاد «توثیق حساب یارانه اشخاص یا سایر دارایی‌های مالی اشخاص» از جمله سهام پذیرفته شده در بازار سرمایه با تنها یک سفته را به مجلس شورای اسلامی داده است، توضیح داد: تمامی این پیشنهادات تحت عنوان برداشتن موانع تحقق قانون جوانی جمعیت به مجلس ارائه شده است. کلیات برخی از آنها تصویب شده اما همچنان باید منتظر بود تا جزئیات آنها در کمیسیون‌ها به تصویب برسد.

وام قرض الحسنه

رئیس بانک مرکزی گفت: وام قرض الحسنه و وام خرد از ۵۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان برای اشخاص حقیقی و ۵۰۰ میلیون تومان برای اشخاص حقوقی افزایش یافت.

علی صالح آبادی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک مهر ایران با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: وام قرض الحسنه و وام خرد از ۵۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان برای اشخاص حقیقی و ۵۰۰ میلیون تومان برای اشخاص حقوقی افزایش یافت.

او  با بیان اینکه ما در بانک مرکزی با به دنبال حمایت از وام‌های خرد هستیم، اضافه کرد: بانک‌های قرض الحسنه به نسبت سایر بانک‌ها، وضعیت مطلوب تری از نظر حجم معوقات و نقدینگی دارند.

رئیس بانک مرکزی ادامه داد: ضرورت ندارد کسی برای دریافت وام خرد به صورت حضوری به بانک‌ها مراجعه کند.

صالح آبادی با اشاره به این مطلب که نسبت مطالبات غیرجاری بانک‌های قرض الحسنه به شدت پایین است، اظهارکرد: ۱۵ نوع وثیقه را برای اعطای وام‌های خرد در نظر گرفتیم.

وی در پایان گفت: برای وام‌های قرض الحسنه، امکان رشد ترازنامه را تا ۵ درصد در نظر گرفتیم.

وام 20 میلیونی بانک آینده به آن دسته از پرستاران و اعضای کادر درمان تعلق می‌گیرد که در یکی از شعب این مجموعه سپرده قرض الحسنه داشته باشند. 

وام 20 میلیونی بانک آینده به آن دسته از پرستاران و اعضای کادر درمان تعلق می‌گیرد که در یکی از شعب این مجموعه سپرده قرض الحسنه داشته باشند. ضمانت اصلی برای این تسهیلات همان ارائه معرفی نامه و کسر از حقوق از طرف واحد درمانی است. سود این وام از سقف مصوب بانک مرکزی کمتر بوده و به 15 درصد می‌رسد. حداکثر مدت زمان بازپرداخت تسهیلات نیز 36 ماه اعلام شده است.

با توجه به نرخ  وام، نرخ سود و مدت زمان پرداخت اقساط، میزان هر قسط 693 هزار و 307 تومان اعلام شده است. کل سود تسهیلات 4 میلیون و 959 هزار و 37 تومان و مجموع رقم وام و سود آن 24 میلیون و 741 هزار تومان خواهد بود.

 علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی بیان کرد: فرایندهای قانونی و مسیرهایی که برای اخذ وام سفر لازم بود طی شده و میزان مبلغ و زمان آن در حال پیگیری است و تا دو هفته دیگر نهایی می‌شود.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی از اختصاص وام سفر خبر داد و گفت: امکان قانونی گرفتن تسهیلات برای سفر فراهم شد.

علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی بیان کرد: فرایندهای قانونی و مسیرهایی که برای اخذ وام سفر لازم بود طی شده و میزان مبلغ و زمان آن در حال پیگیری است و تا دو هفته دیگر نهایی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه