بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: فرهاد مجیدی باید تعداد دستیارانش را بالا ببرد و افرادی که شناخت دارند را به کادرفنی اضافه کند.

کدخبر : 186
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به گزارش پیشنهاد ویژه به نقل از تسنیم، پیروز قربانی درباره برتری 2 بر یک استقلال مقابل ذوب‌آهن اصفهان و راهیابی این تیم به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال گفت: وقتی تیم می‌برد، بیشتر باید درباره خوبی‌های آن صحبت کنیم. نمی‌خواهم در مسائل فنی ریز شوم، اما این تیم نیاز به کار بیشتری دارد. 

وی در مورد اینکه فرهاد مجیدی اعلام کرد استقلال در نیمه اول نمایش خوبی نداشت، اما در نیمه دوم با تغییراتی که صورت داد، بازی به سود این تیم شد، خاطرنشان کرد: وقتی مهدی قایدی، فرشید اسماعیلی و ارسلان مطهری را دارید، می‌توانید خیلی کارها انجام دهید. وقتی سیستم جدیدی را انتخاب می‌کنید، همه چیز از دفاع کردن، پرس و ... تغییر می‌کند. اگر استقلال می‌خواهد سه دفاعه بازی کند، با شکل هافبک‌هایی که دارد، نمی‌تواند از سیستم 2-5-3 استفاده کند و بهتر است از سیستم 3-4-3 بهره بگیرد، چرا که این تیم به غیر از فرشید اسماعیلی هافبک رونده‌ای ندارد.  

بازیکن پیشین استقلال در خصوص اینکه تمرکز اصلی آبی‌پوشان روی جام حذفی است، گفت: استقلال می‌تواند با بردهای پشت سر منتظر لغزش رقیبانش باشد. قبول داریم شانس قهرمانی در لیگ برتر کم است، اما امیدوارم با بردهای پشت سر هم، اتفاقات خوبی بیفتد که به سود استقلال باشد.

قربانی در رابطه با اشتباه سیدحسین حسینی که پس از مدت‌ها درون دروازه استقلال قرار گرفته بود، تصریح کرد: حرفه‌ای نیست در مورد یک اشتباه صحبت کنیم. حسینی خوبی‌هایی داشت و در یک صحنه موقعیت تک به تک را گرفت. باید شرایط بازیکن را در نظر گرفت. نباید با یک اشتباه بازیکن را تحت فشار بگذاریم تا روحیه‌اش خراب شود. امیدوارم حسینی از این اشتباه درس بگیرد و آن را فراموش کند. تأکید می‌کنم صحبت درباره اشتباه حسینی حرفه‌ای و جوانمردانه نیست. 

وی یادآور شد: نیمکت استقلال خلوت است و نباید این گونه باشد. شاید برخی‌ها بگویند قربانی سنگ خودش را به سینه می‌زند، اما داستان من تمام شد و اگر می‌خواستم به استقلال بروم، در این چند سال این کار را انجام می‌دادم. نیمکت فرهاد مجیدی خلوت است. یک مجموعه 30 نفره نیاز دارد که 4،5 نفر کنار سرمربی باشند و از لحاظ فنی به او کمک کنند. در فوتبال روز دنیا یک تیم متشکل از 7،8 مربی است. فرهاد باید تعداد دستیارانش را بالا ببرد و افرادی که شناخت دارند را به کادرفنی اضافه کند. امیدوارم فردا ننویسند که قربانی سنگ خودش را به سینه می‌زند، به جان بچه‌ام دنبال این موضوع نیستم و تنها خواستم توصیه‌ای کرده باشم. یکی دو مربی برای تیم بزرگی مثل استقلال کم است. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه