دستمزد نجومی محمدرضا گلزار لو رفت!

در شرایطی که در همه جای دنیا افشای دستمزدها و درآمدهای سلبریتی‌ها جای ثابت و مشخصی در رسانه‌های صنعت سرگرمی دارد، اینجا اما انگار از قواعد دیگری تبعیت می‌شود و بنای کار بر پنهان‌کاری و سپس ایجاد رانت‌های مختلف است.

دستمزد نجومی محمدرضا گلزار لو رفت!
کدخبر : 951
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

برای همین هم هست که گفته می‌شود محمدرضا گلزار خبرنگاری را که اولین‌بار خبر از دستمزد ۱۸میلیارد تومانی او در مسابقه «هفت خان» داده بود، به دادگاه کشانده است. این در حالی است که اگر بنای کار بر شفافیت بودجه آثاری هنری و دستمزدها و درآمدهای چهره‌های شناخته‌شده سینما، تلویزیون و شبکه نمایش خانگی بود، اتفاقی مانند افشای دستمزد یک سلبریتی نمی‌توانست تبعاتی در حد شکایت و شکایل‌کشی را به دنبال داشته باشد. مثل تمام دنیا- که رسانه‌هایش جای مشخص و ثابتی به دستمزد و درآمد ستارگان و حتی گمانه‌زنی این دستمزدها و درآمدها اختصاص می‌دهند و در این میان نه‌تنها آب از آب تکان نمی‌خورد، که حتی این اطلاعات برای دریافت مالیات‌ های مناسب و منصفانه از سلبریتی‌ها نیز به کار گرفته شده و مورد استناد قرار می‌گیرند.

حواشی میلیاردی

در حالی که دوماه از ادعای دستمزد ۱۸میلیارد تومانی محمدرضا گلزار در مسابقه «هفت‌خان» می‌گذرد، حواشی و جنجال‌های این اتفاق نه‌تنها به پایان نرسیده‌اند، که حتی خبر از یک‌سری اخبار و شایعات و اتفاقات جدیدی نیز هست- و مثلا گفته می‌شود خبرنگاری که این خبر را افشا کرده، مورد شکایت محمدرضا گلزار قرار گرفته است. منبع انتشار این خبر نیز همان خبرنگاری است که برای اولین‌بار دستمزد نجومی گلزار را افشا کرده بود.

داستان شکایت

پوریا ذوالفقاری، خبرنگار و منتقد سینما که حدود دوماه پیش با انتشار خبر دستمزد ۱۸میلیارد تومانی محمدرضا گلزار برای اجرای مسابقه «هفت‌خان» در یکی از پلتفرم‌های اینترنتی، بمب قدرتمندی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منفجر کرده بود؛ در صفحه شخصی خود در اینستاگرام از شکایت گلزار خبر داد. این در حالی است که در مدت دوماهی که از افشای این خبر می‌گذرد، نه پلتفرم عرضه‌کننده «هفت‌خان»، نه عوامل مسابقه و نه حتی گلزار، هیچ‌یک، در تأیید یا تکذیب این خبر قدمی برنداشته و توضیحی در تأیید یا تکذیب آن نداده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه