میزان حقوق مسئولین، یکی از مواردی است که مخصوصا در سالهای گذشته حواشی مختلفی داشته است. همتی که رئیس بانک مرکزی بوده، چه میزان حقوق دریافت می کرده؟

کدخبر : 732
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

عبدالناصر همتی که اکنون کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری است و به همین علت از سمت بانک مرکزی کنار گذاشته شده، استاد اقتصاد دانشگاه تهران نیز می باشد. طبق گفته وی، حقوق خود را تا کنون از دانشگاه دریافت می کرده، اما ما به التفاوت حقوق استادی با حقوق مسئولین که رقمی بیشتر بوده را از جانب بانک مرکزی دریافت می کرده.

همتی دو سال پیش، در برنامه نگاه یک، در مورد مسائل مختلفی صحبت کرده و در پاسخ به سوالی در رابطه با حقوق خود، چنین بیان کرده است:

«او درباره حقوق دریافتی خود گفت: من دانشیار دانشگاه تهران هستم و حقوق دانشگاه را دریافت می‌کنم و به دلیل اینکه اعلام شده مقامات ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند، مابه التفاوت این میزان که حدود یک میلیون تومان است از سوی بانک مرکزی پرداخت می‌شود که در سال جدید به دلیل افزایش حقوق دانشگاه ها، دیگر پرداختی از سوی بانک مرکزی صورت نخواهد گرفت.»

بنابر این، اگر پایه حقوق وی را حقوق دانشگاه بدانیم، با توجه به پایه و رتبه وی که از دهه هفتاد در دانشگاه تهران مشغول است و ربته دانشیاری دارد، در حال حاضر باید حدود دوازده ملیون دریافتی وی باشد. اما به نظر می رسد رقم خالص دریافتی وی، بیش از این بوده باشد. چرا که هم در دانشگاه و هم در بانک مرکزی، مزایا و پرداختی های جانبی وجود دارد که گاهی به اندازه خود حقوق خواهند بود.

اما مسئله جالب، باور عمومی در خصوص کارمندان بانک است. از نظر مردم، مهم نیست کارمند بانک چه میزان حقوق میگیرد، مهم آن است که وی می تواند وام ها و اعتبارات خیلی چرب و شیرینی دریافت کند و مشکل ضامن و غیره نداشته باشد. حال شاید رئیس کل بانک مرکزی نیز مشمول این امر بوده و توانسته وام های خوبی دریافت کند که با توجه به تورم، زنگی وی را سامان دهد!

البته این مطلب اخیر، طنز تلخی است، اما مسئله حقوق دریافتی مسئولین برای مردم ما در شرایط فعلی یکی از دغدغه ها است، این دغدغه درست باشد یا غلط، اما حاصل شرایط بد جامعه و احساس تبعیضی است که در بین مردم ما رواج یافته است.

امید است مسئولین شرایط معیشتی و اقتصادی را به نحوی مدیریت نمایند تا احساس تبعیض در میان مردم از میان برود

 

منبع: مثلث آنلاین
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه