عراقچی:

مذاکره کننده ارشد کشورمان درباره مذاکرات وین، گفت: یک سری مسائل باقی مانده که مذاکره درباره آن‌ها به اندازه کافی صورت گرفته و زمان تصمیم گیری کشور‌ها فرا رسیده است.

کدخبر : 1247
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سید عباس عراقچی با اشاره به نشست روز گذشته ( یکشنبه ) خود با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  مجلس  شورای اسلامی اظهارکرد : فرصت مجددی پیدا شد تا در کمیسیون امنیت ملی حضور پیدا کنم و درباره آخرین وضعیت  مذاکرات وین  ، مباحث مطرح در تهران، نظرات و پیشنهادات با نمایندگان کمیسیون صحبت کنم.

عراقچی افزود: تعامل بسیار خوبی امروز صورت گرفت البته این مراودات از قبل هم وجود داشت و با نمایندگان تبادل نظر داشتیم. امروز هم برخی از نمایندگان پیشنهادات خوبی مطرح کردند، بعضا سوالتی داشتند که پاسخ داده شد. این جلسات به پدید آمدن تفاهم و اجماع ملی کمک می‌کند.

وی در ادامه درباره نتایج مذاکرات وین، اظهار کرد: تاکنون ۶ دور مذاکرات با ۴+۱ انجام گرفته است و تقریبا به مراحل پایانی نزدیک شدیم، یک سری مسائل باقی مانده که مذاکره درباره آن‌ها به اندازه کافی صورت گرفته است و زمان تصمیم گیری کشور‌ها فرا رسیده است.

ایران تصمیم سخت خود را برای باقی ماندند در بر جام گرفت

عراقچی افزود: جمهوری اسلامی ایران قبلا تصمیمات سخت خود را گرفته است؛ زمانی که ایالات متحده آمریکا از برجام خارج شد و ایران تصمیم گرفت در برجام بماند، تصمیم بزرگ و سخت ایران بود که منجر به حفظ برجام تا الان شده است. در حال حاضر نوبت طرف‌های مقابل است و با توجه به مذاکراتی که داشتیم باید تصمیم بگیرند و در مورد احیا مجدد برجام به جمع‌بندی برسند تا توافق حاصل شود.

مذاکره کننده ارشد کشورمان در وین تاکید کرد: زمان تصمیم‌گیری برای همه طرف‌های برجام است و کشور‌های مقابل باید تصمیمات سخت خود را بگیرند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه