العالم/ فرمانده پلیس کربلای معلی با حضور در مقابل ساختمان کنسولگری ایران در کربلا اعلام کرد، اوضاع در این استان باثبات است و نیروهای امنیتی کنترل اوضاع اطراف کنسولگری ایران را در دست دارند.

کدخبر : 17
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سرتیپ "احمد زوینی" رئیس پلیس کربلا، در فیلمی که بامداد امروز در شبکه‌های اجتماعی عراق بازتاب یافت از مقابل ساختمان کنسولگری ایران در کربلا اعلام کرد: "مشکل امنیتی در این استان وجود ندارد و اوضاع باثبات است و همچنین اوضاع از جمله امنیت و سالم بودن ساختمان کنسولگری( ایران) تحت کنترل است."

سرتیپ زوینی تأکید کرد، نیروهای امنیتی در اطراف ساختمان کنسولگری ایران مستقر هستند و مشکل امنیتی وجود ندارد.

وی اضافه کرد، حتی در برخی خیابان‌های کربلا که عده‌ای اقدام به آتش زدن لاستیک کرده‌اند، تردد جریان دارد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که برخی رسانه‌های نزدیک به سعودی گزارش داده‌اند گروهی از معترضان با تجمع در برابر کنسولگری ایران در کربلا، در این منطقه لاستیک آتش زدند و خودروهای متعلق به کنسولگری را به آتش کشیده‌اند.

ناآرامی‌ها در برخی مناطق کربلا پس از ترور "ایهاب الوزنی" از فعالان اجتماعی این استان آغاز شد. او اولین ساعات بامداد یکشنبه خارج از خانه‌اش توسط عده ای ناشناس به قتل رسید. به گفته وزارت دفاع عراق هیچ گروهی مسئولیت قتل او را به عهده نگرفته است.

خبرهای رسیده از عراق حاکی است که ترور «ایهاب الوزنی» فعال اجتماعی در کربلا، کار سازمان جاسوسی موساد اسرائیل است.

محمد العیسی نویسنده و روزنامه نگار عراقی در یادداشتی خاطرنشان کرد که اولین و مهمترین متهم ترور ایهاب الوزنی فعال اجتماعی عراق در کربلا، موساد اسراییل است و بیشترین بهره برداری را از آن می کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه