وزارت خارجه سوریه اعلام کرد، ترکیه و آلمان مخالفت خود را با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در خاک این کشورها اعلام کرده‌اند.

کدخبر : 159
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به گزارش پیشنهاد ویژه به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، ایمن سوسان، معاون وزیر خارجه سوریه گفت: انتخابات ریاست جمهوری در بخش اعظم سفارتخانه‌های سوریه در خارج به جز ترکیه و آلمان و کشورهایی که مراکز دیپلماتیک سوریه در آنجا بسته شده‌اند، برگزار می‌شود.

سوسان از مخالفت کشورها با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه انتقاد کرد و گفت: تصمیم این کشورها دلیل سیاسی دارد. این مواضع ضد سوری نشان دهنده یأس و ناامیدی و احساس شکست است. کسی که با تروریسم ائتلاف کرده و در ریختن خون سوری‌ها نقش داشته و سوری‌ها را از غذا و دارو محروم می‌کند، عجیب نیست که چنین تصمیمی بگیرد.

سوسان گفت: مسؤولیت سیاسی و حقوقی این تصمیم برعهده این کشورها است. این کشورها قوانین بین‌المللی و توافقنامه وین را نقض می‌کنند. انتخابات یک مساله حاکمیتی است و سفارت بخشی از خاک ملی است.

وی درباره میزان مشارکت سوری‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری که قرار است فردا(پنج‌شنبه) در خارج آغاز شود، گفت: اطمینان دارم که مردم اشتیاق شدیدی برای مشارکت دارند و فردا خواهید دید که سوری‌ها با چه اشتیاقی پای صندوق‌های رأی می‌روند.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه