رژیم صهیونیستی در حالی که به شدت مواضع مسکونی در غزه را موشک باران کرده، از مقاومت فلسطین خواست به این حملات پاسخ ندهد و در برابر پذیرش آتش بس، از کمک‌های مالی یک رژیم عربی برخوردار گردد.

کدخبر : 106
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به گزارش پیشنهاد ویژه به نقل از تسنیم، مقاومت فلسطین پیشنهاد رژیم صهیونیستی که از طریق میانجی ها ارائه شده، مبنی بر عدم واکنش مقاومت به حملات موشکی اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه را رد کرد. صهیونیست‌ها پیشنهاد داده بودند در صورتی که مقاومت با موشک‌های خود حملاتی را به اسرائیل انجام ندهد، این آخرین حمله خواهد بود و بعد از آن آتش‌بس صورت خواهد گرفت. اسرائیلی‌ها همچنین مدعی شده بودند که مبلغ مالی هنگفت و کمک‌های اقتصادی زیادی به نوار غزه از طریق یک کشور حاشیه خلیج فارس در برابر موافقت با این پیشنهاد پرداخت خواهد شد.

به نوشته این گزارش مشخص است که رژیم صهیونیستی از طریق این پیشنهاد سعی دارد خود را پیروز این دوره از درگیری ها معرفی کرده و اینگونه وانمود کنند که آخرین حملات را خودش انجام داده است. اما نیروهای مقاومت این پیشنهاد را رد و تاکید کردند که هر نوع توافق برای آتش‌بس باید به صورت کاملا همزمان انجام شود. نیروهای مقاومت همچنین شرط تخلیه مسجد الاقصی از نیروهای پلیس و افسران امنیتی رژیم صهیونیستی و تضمین آزادی عبادت و نماز گزاردر این مسجد بدون محدودیت های صهیونیستی و توقف جنایت آواره کردن اهالی منطقه شیخ جراح را به ‌عنوان پیشرفته خود برای هر نوع توافق آتش‌بس مطرح کرده‌اند که رژیم صهیونیستی تاکنون این شرایط را رد کرده است.

پیش از این فرستاده آمریکا پیشنهاداتی را برای کاهش تنش به عنوان مرحله قبل از رسیدن به توافق آتش بس مطرح کرده بود که شامل توقف موشک باران تل آویو از سوی مقاومت فلسطین در برابر توقف حملات اسرائیل به برج‌های مسکونی در نوار غزه بود، اما این پیشنهاد از سوی محور مقاومت رد شد.

کاخ سفید نیز با صدور بیانیه‌ای به نقل از جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا نوشت که  کشورش به همراه مصر و برخی کشورهای دیگر تلاشهایی را برای رسیدن به آتش‌بس انجام می‌دهند.

انتهای پیام/ 

 

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه