هر یک از کشورهای جهان، دارای قوانین خاص خودشان می باشند که ممکن است برخی از آنها برای ما شوکه کننده باشند. اما این قوانین عجیب وغریب کدام اند؟

کدخبر : 498
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

هر کشوری با دیگری تفاوت دارد. بنابراین قوانین آن نیز متفاوت خواهد بود. بعضی از این قوانین به حدی مسخره هستند که شاید برای شما عجیب به نظر برسند اما برای خود مردم آن کشور ارزش های فرهنگی بسیار مهمی دارند.

غیرقانونی بودن جویدن آدامس  در سنگاپور

همین کار ساده جویدن آدامس در سنگاپور غیر قانونی است و این قانون از سال 1992 تنظیم شد. از آن زمان به بعد، فروش یا درست کردن آدامس در سنگاپور جرم محسوب می شد. به طوری که انجام این کار زندانی داشت؛ به غیر از  آدامس  هایی که اهداف درمانی داشتند. 

جویدن آدامس

 

قانون پرداخت پول ایستگاه های رادیویی کانادا به هنرمندان

  علت آن هم این است که بیش از 20 دقیقه از زمان در هر روز از برنامه های رادیویی ، صرف معرفی آثار هنرمندان بزرگ شود. بنابراین ایستگاه های رادیویی در کانادا موظف شدند که بخشی از درآمد خود را به هنرمندان پرداخت کنند. از ساعت 6 صبح تا 6 عصر دوشنبه تا جمعه بر طبق قوانین کانادا، 35% از همه محتوای رادیویی باید کاملا ریشه کانادایی داشته باشد.

غیر قانونی بودن تمام شدن بنزین وسط اتوبان در آلمان

اتوبان ها سرعت های مُجازی را در نظر می گیرند که سرعت کمتر از آن، می تواند باعث ایجاد خطر شود. زمانی که بنزین یک ماشین در اتوبان تمام شود، نمی تواند مانند بقیه خودروها سرعت بگیرد. از این روی؛ آلمان این قانون را قرار داده است که تمام شدن بنزین وسط اتوبان، یک کار غیر قانونی است و شما باید همیشه حواستان به این موضوع باشد و از تمام شدن آن جلوگیری کنید. 

 

ساخت ساحل قلعه های شنی در ونیز ممنوع

در اراکلیا، شهری در نزدیکی ونیز، نباید در ساحل قلعه های شنی بسازید زیرا این کار مانع قدم زدن افراد کنار ساحل می شود.

قلعه شنی

 
ممنوعیت صدای کفش در کاپری

پوشیدن کفش های چوبی پر سر و صدا در جزیره کاپری ممنوع است.

پرداخت مالیات در هند برای سرو غذاهای چرب

در سال 2016 در ایالت کرالا برای مقابله با چاقی، « مالیات بر چربی» اجرا  می شود و برای  همبرگر ،  پیتزا ،  دونات  و سایر غذا های چرب سرو شده در رستوران ها، 14.5 درصد مالیات درنظر گرفته می شود.

غیرقانونی بودن پا برهنه بودن در سوئیس

این قانون چند سالی است که در این کشور نهادینه شده است. یعنی از سال 2011، دولتمردان این کشور تصمیم گرفتند که پابرهنه راه رفتن را در هر جایی از نقاط این کشور ممنوع اعلام کنند. 

پا برهنه بودن

 

غیرقانونی بودن غذا دادن به کبوتر ها در ونیز

شاید خیلی از ما در کشورهای مختلف دنیا عادت داشته باشیم که به کبوتر ها غذا داده و برای شان دانه بریزیم اما انجام این کار در ونیز غیرقانونی است. پس اگر قصد سفر به این مکان را داشتید، هرگز این کار را انجام ندهید. آن ها عقیده دارند ریختن دانه برای کبوتر ها روی زمین، نیاز به هزینه زیادی برای تمیز کردن این ناحیه دارد و اگر فردی این کار را انجام دهد، باید جریمه بپردازد. 

غیرقانونی بودن پوشیدن کفش پاشنه بلند در قلعه آتن

اگر قصد سفر به یونان را دارید، حتماً باید کفش های معمولی و بدون پاشنه هم به همراه داشته باشید، زیرا اگر بخواهید به قلعه آتن سفر کنید، نمی توانید کفش های پاشنه بلند بپوشید. این قانون از سال 2009 تصویب شده است. از طرفی راه رفتن با این کفش ها در این مرحله بسیار سخت است و احتمال اینکه به پاهایتان آسیب برسد، بسیار زیاد خواهد بود و چه بهتر که به این قانون احترام بگذارید. 

جرم بودن نام نهادن ناپلئون بر خوک در فرانسه

در کشور فرانسه ناپلئون بناپارت برای بسیاری از مردم به عنوان سنبل و نمادی از روزهای اوج اقتدار شناخته می شود و به منظور احترام به او، بر اساس قانون نباید هیچ خوکی را ناپلئون صدا زد. 

خوک

 

بالش به عنوان یک سلاح غیر فعال در کشور آلمان

بر طبق قانونی در کشور آلمان بالش به عنوان یک سلاح غیر فعال رده بندی شده است و اگر شما با بالش به کسی حمله کنید به مانند این است که با چاقو به این شخص حمله کنید. 

ممنوع بودن ظاهر شدن حیوانات جفت در انظار

بر اساس قانون عجیب حیوانات جفت در شعاع کمتر از 450 متری از مدارس، کلیسا ها و یا رستوران ها نمی توانند با هم ظاهر شوند. 

غیرقانونی استتار کردن بدن در دریای کاریب

اگر خواستید به این جزیره سفر کنید، بهتر است که هرگز این فکر به سرتان نزند که بدنتان را با شن های ساحلی استتار کنید، زیرا در غیر این صورت، این کار شما جرم محسوب می شود. 

استتار کردن زیر شن

 

غیرقانونی بودن سلفی گرفتن با مجسمه بودا در سریلانکا

علت تنظیم این قانون ، این است وقتی که شما می خواهید با این مجسمه سلفی بگیرید، ناگزیر مجبور هستید که پشتتان را به این مجسمه کنید و این کار کاملاً بی ادبانه محسوب می شود و حتما زندانی خواهد داشت. پس بهتر است که این کار را انجام ندهید و این ریسک را نکنید. 

غیرقانونی بودن زدن ماسک یا نقاب در مکان های عمومی دانمارک

تنها زدن ماسک نیست، بلکه هر چیزی که باعث پوشاندن صورت شود، در دانمارک ممنوع محسوب می شود؛ حتی کلاه های ایمنی که کل صورت را می پوشانند و هیچ چیز در ظاهر افراد مشخص نیست. با چنین ممنوعیتی، مجرمان در مکان های شلوغ راحت تر شناسایی می شوند. 

ممنوع بودن بازی با بادبادک در استرالیا

جالب است بدانید که در ملبورن و استرالیا، بازی با بادبادک در مکان های عمومی در صورت آزار دادن شخص دیگر، یک کار ممنوع و جرم محسوب می شود. یعنی اگر شما بادبادک را در هوا بیندازید، و شخص دیگری با انجام این کار شما آسیب ببیند، یک کار ممنوع انجام داده اید. 

بازی با بادبادک

ممنوع بودن قسم خوردن در امارات

در امارات متحده عربی ، قسم خوردن مجازات و یا حتی زندان دارد و افراد نباید این کار را انجام دهند. حتی انجام این کار در پیام متنی و در شبکه های اجتماعی هم اشکال خواهد داشت. 

قانون قبرخردین برای خود در کشور فرانسه قبل از مردن

قبر ها در کشور فرانسه تعداد محدودی دارند و این قانون توسط شهردارهای بعضی از شهر های این کشور از سال 2008 به تصویب رسید و افرادی که در دوران زندگی قبر نخریده باشند، جریمه می شوند. 

قانون بوق زدن در نیوجرسی هنگام سبقت

اگر در جاده نیوجرسی در حال حرکت هستید و می خواهید از ماشین بغلی سبقت بگیرید، حتما باید او را آگاه سازید. پس باید از قبل بوق بزنید تا متوجه شود که شما قرار است از او سبقت بگیرید. در غیر این صورت یک کار غیرقانونی انجام دادید که جریمه خواهد داشت. 

بوق زدن

ممنوع بودن ساخت قلعه های شنی کنار ساحل در اسپانیا

ایا شما هم عادت دارید هنگامی که به سواحل سفر می کنید، در کنار آن قلعه های شنی بسازید ؟ انجام این کار در اسپانیا جریمه دارد. پس باید کودکان تان را هم از این محدودیت آگاه کنید. در غیر این صورت باید جریمه آن را پرداخت کنید. 

ممنوع بودن ریش مصنوعی در کلیسای آلاباما

اگر شما برای خود ریش مصنوعی بگذارید یا ریش کاشته باشید، نباید وارد کلیسای آلاباما شوید. در غیر این صورت قانون را زیر پا گذاشته اید. البته این یک قانون کاملاً احمقانه است اما به هر حال انجام آن جرم محسوب می شود. 

جرم بودن مخالفت کردن در مراسم عروسی در استرالیا

هنگامی که دو نفر می خواهند با یکدیگر پیمان ازدواج ببندند ؛ حتی اگر شخصی معترض به انجام این کار هم باشد، باید کاملاً سکوت کند. این قانون در جنوب استرالیا کاملاً جدی گرفته می شود. در غیر این صورت فردی که خطا انجام داده ، باید 10 هزار دلار پرداخت کند یا دو سال در زندان باشد، زیرا باعث متوقف شدن یک مراسم عروسی شده است. 

مراسم عروسی

ممنوع بودن ظاهر شدن با شلوار صورتی در استرالیا

ظاهر شدن در مکان های عمومی با شلوار صورتی در روز های یکشنبه بعد از ساعت 12 ظهر، در استرالیا ممنوع است.

ممنوع بودن تعویض لامپ توسط افراد عادی در استرالیا

در استرالیا تعویض لامپ توسط افراد عادی ممنوع است و در صورت تعویض لامپ جریمه می شوند. در این کشور فقط برقکارها مجازند لامپ را عوض کنند.

ممنوع بودن بالا رفتن از درخت در تورنتو

اگر در تورنتو چنین اقدام غیرقانونی انجام دهید، حتماً باید جریمه پرداخت کنید، زیرا با این کار ، درخت را آزار می دهید. 

درخت

اجباری بودن مراقبت کردن از والدین پیر در کشور چین

در این کشور رعایت حقوق افراد سالخورده، اهمیت بسیار زیادی دارد و فرزندان حتما باید به آن توجه کنند. همچنین هیچ گونه توهینی نباید به آن ها شود. در غیر این صورت انجام این کار جرم محسوب می شود. 

world-elderly2_0

غیرقانونی بودن راه رفتن مرغ و خروس در خیابان های گرجستان

مردم گرجستان که در خانه مرغ و خروس نگهداری می کنند، باید مراقب باشند که دام آن ها وسط خیابان راه نیفتد. در غیر این صورت باید جریمه پرداخت کنند زیرا باعث ایجاد خطرات حین رانندگی خواهند شد. 

جرم بودن نزدیک شدن به محفظه دور حیوانات در نوادا 

پس اگر به این ناحیه سفر کردید، باید مراقب باشید که به فنس های دور حیوانات نزدیک نشوید و آرامش آنها را به هم نریزید. در غیر این صورت باید جریمه پرداخت کنید. 

محفظه حیوانات

جرم بودن ناپاک خواندنِ یک خانم در اوکلاهاما

اگر هر فردی، هر خانمی را با الفاظی صدا کند که انگار این خانوم عفت و پاکدامنی ندارد، فرقی هم ندارد که آن زن مجرد یا متاهل باشد، در این صورت گناهکار محسوب می شود و حتماً باید جریمه پرداخت کند و در غیر اینصورت زندانی خواهد داشت. توهین به عفت خانم ها جرم بسیار بزرگی محسوب می شود. 

اضافه وزن داشتن در کشور ژاپن ممنوع

در کشور ژاپن و در بعضی از شهرهای آن، اضافه وزن داشتن یک کار غیر قانونی است. پس افراد باید مراقب وزن خود و چاقی شان باشند که در غیر اینصورت مجبور به پرداخت جریمه خواهند شد. 

42-21247517

ممنوع بودن زدن بیلبورد در هاوایی

تبلیغ روی بیلبورد در هاوایی ممنوع است. انجام این کار کاملا غیرقانونی است؛ مگر اینکه هزینه آن را به طور کل، خودتان پرداخت کرده باشید. 

بیلبورد

ممنوع بودن تمیزکردن فرش در خیابان های انگلستان

در خیابان های انگلستان تمیز نمودن فرش ممنوع است و  اگر می خواهید این کار را انجام دهید، باید قبل از ساعت 8 صبح تمام شده باشد.

بردن دام در انگلستان با مجوز پلیس

در انگلستان بدون اجازه پلیس نمی توانید دام ها را بیرون ببرید و بردن دام به خیابان از ساعت 7 صبح تا 10 شب ممنوع است، مگر مجوز پلیس را داشته باشید.

روبوسی در ایستگاه راه آهن در انگلستان ممنوع

در انگلستان مسئولین نگرانند که بغل کردن و خداحافظی افراد در ایستگاه راه آهن ممکن است، باعث تاخیر مسافران شود بنابراین روبوسی در ایستگاه راه آهن ممنوع است و افراد باید خداحافظی های پرمحبت خود با عزیزانشان را قبل از رسیدن به راه آهن برگزار کنند.

روبوسی

آویزان کردن لباس مقابل چشم عموم، در توباگو ممنوع 

در توباگو و ترینیداد نباید لباس های خود را مقابل دید دیگران، به عنوان مثال در بالکن پهن کنید. در غیر این صورت یک کار غیر قانونی انجام داده اید و چهره شهر و ساختمان خود را به هم ریخته اید. 

غیرقانونی بودن پیشگویی آینده در ماریلند 

فال بینی ، کف بینی و پیشگویی آینده یک کار غیر قانونی محسوب می شود و کسی که این کار را انجام داده یا به این افراد مراجعه می کند، باید جریمه پرداخت کند یا به زندان برود.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه