نماینده اعزامی رئیس سازمان بهزیستی کشور در بازدید از مناطق زلزله‌زده خراسان شمالی از استقرار هشت تیم محب و اورژانس اجتماعی در ساعات اولیه حادثه در این مناطق خبر داد و گفت: بازدید خانه به خانه ۱۳۰۰ مددجوی بهزیستی در روستاهای شهرستان گرمه و جاجرم در جریان است.

کدخبر : 151
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به گزارش پیشنهاد ویژه به نقل از ایرنا، محمدرضا کاظم‌زاده بیان کرد: ساعت ۳:۳۴ دقیقه بامداد روز دوشنبه زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۵ ریشتر در ۳۱ روستا در شهرستان جاجرم و ۱۶ روستا در شهرستان گرمه آسیب بر جا گذاشت و بیش از ۱۲۰۰ واحد مسکونی در دو شهرستان گرمه و جاجرم ۲۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شدند که ۱۲۱ واحد در این شهرستان‌ها کاملا تخریب شدند.

وی ادامه داد: در بازدید از روستاهای شهرستان گرمه و جاجرم برآوردهای اولیه از خسارات وارده به این مناطق در حال انجام است، بطوری که تاکنون در شهرستان گرمه ۴۵ خانوار و در شهرستان جاجرم ۷۰ خانوار دچار آسیب شدند بنابراین بهزیستی در ساعات اولیه ۸ تیم محب را در شهرستان‌های زلزله‌زده مستقر کرده و هم‌اکنون بازدید از منازل مددجویان در دست اقدام است.

بنا به این گزارش، ‌ در شهرستان گرمه ۸۰۰ نفر و در شهرستان جاجرم ۱۳۰۰ نفر تحت پوشش بهزیستی مستمری دریافت می‌کنند.

به گزارش ایرنا،  زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۵ ریشتری ساعت ۳.۳۴ دقیقه بامداد روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه جاری مناطقی از جنوب خراسان شمالی از جمله گرمه و جاجرم را لرزاند.  براساس آمارهای موجود در سده اخیر ۱۳ زمین لرزه با قدرت بیش از ۵.۵ ریشتر در خراسان شمالی رخ داده است.

 تیم‌های محب در بهزیستی، طرح‌های حمایت‌های اجتماعی و روانشناسی را بعد از بلایا و بحران‌ها اجرا می‌کنند.  

 

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه